како не палење покер работа

Се разбира правилно рандомизирана нула-off или други инстант win игра треба да се овозможи истиот шансите за првиот, последните, како и сите други билет во ролна, исто како спин на рулет тркало или собори на коцки.Но, што ако постои начин да трик на шансите и позиција себе, дури и некогаш толку малку, во позиција подобро отколку на лицето пред вие или лицето зад вас во лотарија линија?На Џексонвил, Флорида вести тим може да ја открија само како предност по истражува некои од државата luckiest играчи.Според извештајот на Акција Вести Jax, Североисточниот Флорида лотарија играчи имаат освоено над еден милион долари во последните две и пол години со играње на нула-оф натпревари.По анализирањето на листа на повторуваат NE Флорида добитниците на лотарија, тие се најде модел.Некои од луѓето на листата купат билети на истата локација, згора на тоа, некои од нив не беа едноставно клиенти, тие биле членови на исто семејство, и тоа семејство е сопственик на повеќе лотарија мало во Џексонвил.Кога новинарите побара од претседателот на Универзитетот на Северна Флорида е Одделот за Математика и Статистика што шансите се на луѓето победа $22,000 – $36,000 – или дури и $66,000 на scratchers како еден Колумбија каунти погодност сопственик на продавница не, Скот Hochwald одговори, "Победа во нула исклучена, можете да направите доста ефикасно, ако купат целиот тек на билети," рече Hochwald како не палење покер работа. "Кој купува целиот тек на билети?Добро, луѓе кои се сопственици на продавници." Кога еден од новинарите го прашав сопственикот на продавницата, кој ја освои $66,000 колку билети тој купува секоја недела, во просек, тој, наводно, му одговорил: "Тоа зависи.Тркалаат тука или таму.Нешто слично." Според извештајот, лотарија службеници, изјави тим дека тоа не е нелегално билет за трговците на мало да се игра игри, но "На Флорида поделба на безбедност ги разгледува победниците, и трговците на мало, и не-трговија на мало, кои имаат значителен број на тврдења за рутинска основа." На лотарија, исто така, наводно, му кажа на вести штекер дека тоа е совршено легално да се купи целиот тек на билети.Тоа се чини дека може да биде проблем за некои трговците на мало, ако тие се решени да се "билет посредување" со некои 55 трговците на мало прекинат и 18 во моментов се суспендирани за интегритетот прашање.Билет преговорите обично се подразбира мало кој купува победа билети со попуст од играчи кои не сакаат да бара награда за себе и потоа се врти билети за пари, собирање на нивната маргина.Извори за билети може да се дилери на дрога перење на пари, deadbeat татковци кои не сакаат да бара пари, оние кои не сакаат да плаќаат даноци за нивните добивки – тие би можеле да се имигранти кои имаат overstayed нивните визи, луѓето со кривична налози за нивните апсења, или оние со било на мноштво на други реалната стравови.Се чини дека вашите шанси за добивање билет во вредност од најмалку $1,000 се зголеми на 100% кога ќе ја купат целата тек, меѓутоа, колку ќе плати за се тркалаат, и на бројот и вредноста на помалите награди во него ќе се утврди дали тоа беше победа коцка кога чипови падне, прашина се населува, и генерал лага уште.Значи, ако вашиот џеб се доволно длабоко за да се преземе ризик – купи целиот тек, што само може да направи подобро отколку на лицето пред вас и лицето зад себе како не осигурување блек џек работа. Powerball Џекпот: Ако вашиот џеб се толку длабоко што ризикот од некој друг подигање на победа Powerball џекпот за истиот нерешено, што резултира во заеднички награда, не ви пречи – секогаш може да се купи сите 292,201,338 можно број на комбинации за натпреварот 5 + Powerball секогаш кога најави лото (паушал, по оданочување) е повисока од вашата инвестиција.Се разбира, таму ќе биде многу помали награди, вклучувајќи ги и оние во вредност од 1 милион долари секоја и седум други можни комбинации вреди никаде помеѓу $4 до $50,000 секоја кои се сигурни да се излезе.Повеќето блескавите проблем со тој пристап, се разбира, е логистика на добивање на сите оние билети купени.Купување 300 милиони брзо зема не се случува да го направи тоа, бидејќи тоа е случаен нерешено.И, се разбира, било половина мерка, купување далеку помалку од сите 292,201,338 можен број комбинации, е само будали се обложуваат.Со Powerball, можете да очекувате да ја изгуби 95 центи на секој $2 купени.Се разбира, ако се купат 200 милиони билети може да има некои бел ден, бидејќи имате само го покрена џекпот награда со купувањето.Исто така, "мудрите" Powerball играчи во потрага на џекпот изберат свој броеви.Повеќето луѓе кои се изберат свој броеви ќе одберете броеви кои се значајни за нив, често претставуваат датуми како годишнини или родендени.Со месеци само што имаат 31 ден на повеќето, изборот на поголем број ќе се намали вашата шанса за да имаат да споделат голема награда.Така да, не е докажано, законски начин за да можете да ја зголемите вашите шанси за победа на лотарија – купи целата ролни на билети.И, во зависност од вашиот апетит за ризик, како и вашиот bankroll, не може да биде начин да ги зголемите вашите шанси за победа Powerball или слични се подготви, но непрактично. казино во близина на pagosa колорадо спрингс.