хард рок казино во Elk Grove

Новиот договор ќе го види брендирани и премиум игри доставуваат до Daub Alderney платформа хард рок казино во elk grove.

B2B игри платформа Playzido, заедничкиот потфат помеѓу Endemol Сјај Игри и Црна Кравата Технологија, денес го објави новиот партнерство со водечките онлајн игри оператор Чекор Игри хард рок казино во холивуд флорида. Playzido ќе одржи спектар на нивните основни игри портфолио, вклучувајќи Endemol Сјај Игри е голема каталог на насловите.Договорот, исто така, вклучува испорака на голем број на ексклузивни наслови.Подигнувањето во Мај 2019, игри ќе бидат достапни преку Daub Alderney е брендови вклучувајќи ги и Предат и да Победи, Kitty Бинго, Среќа Панталони Бинго и Aspers.Стјуарт Банки, MD, од Playzido рече: "Тоа е многу возбудливо да се работи со Чекор да се интегрираат нашите постојано расте портфолио во Daub Alderney платформа.Како Playzido продолжува фантастичен период на раст, оваа најнова договор е сведоштво за нашата богата портфолио и оригиналот, иновативни карактеристики за кои ние сме во можност да нудат операторите." Eitan Бојд, извршен ДИРЕКТОР на Чекор Игри, рече: "Како резултат на нашите напредни, флексибилна технологија ние сме во состојба да се интегрираат содржина од трета страна на нашиот комерцијален платформа за постојано подобрување на играчкото искуство.Ние сме воодушевени со додавање на Playzido игри на нашата платформа која им обезбедиме на нашите клиенти со уште повеќе ангажирање и возбудливи содржини да уживате." За Playzido Playzido е нова Б2Б игри платформа која обезбедува далечински gaming серверот за вистински пари и социјални игри оператори.Отворена платформа користи на нарачана верзија на Црна Кравата Технологија на врвни OGA софтвер и тесно соработува со, копче за развој партнер, Оригиналност Игри на играта развој argosy казино канзас сити промоции.

Playzido карактеристики избор на премиум игри од нивниот предводник на играта услуги, Endemol Сјај Игри, во прилог на содржината од цреша бере добавувачи.Таа, исто така обезбедува избор на иновативни маркетинг карактеристики, зајакнување на операторите на пазарот на своите клиенти, во нови и возбудливи начини.За Чекор Игри Чекор Игри саладин, наведени на ЦЕЛТА, е водечки онлајн игри на операторот.Компанијата работи мулти-брендирани стратегија, со користење на комбинација на неговиот комерцијален и лиценциран софтвер за да се обезбеди онлајн игри нудат.Чекор Игри е вистински пари нудат во моментов е фокусирана на велика БРИТАНИЈА пазар, каде што е лиценциран и само работи од регулираните надлежности на велика БРИТАНИЈА и Alderney.Со разновидно портфолио од повеќе од 170 брендови, Чекор Игри е трет по големина онлајн бинго оператор во велика БРИТАНИЈА и има над 25% удел на велика БРИТАНИЈА онлајн бинго пејзаж.Чекор Игри води партнерство платформа, Чекор Заедно, преку кој компанијата лиценци неговиот комерцијален платформа за игри оператори, медиумски партнери и трговците на мало во велика БРИТАНИЈА и на глобално ниво, овозможувајќи им да се создаде онлајн присуство за своите клиенти и овозможување на Чекор да навлезат на нови verticals и во велика БРИТАНИЈА пазари и прекуокеанските територии.Повеќе информации на Групата е достапна на: https://www.stridegaming.com/ за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre argosy казино канзас сити базен.