сина волкот казино 3402 меѓудржавни бул S фарго Nd 58103

Велика БРИТАНИЈА е заштита на личните податоци на мониторите ги отвори истрага за Iovation играч следење софтвер кој се користи од страна на многу онлајн bookmakers.Во средата, на би-би-си објави дека Комесарот за Информации Канцеларија (МЦК) е љубопитство употреба на Iovation е iesnare софтвер, кој е автоматски инсталиран на bettors' компјутери без нивно знаење кога тие се логирате со излез на веб-сајт на интернет букмејкер.Истрагата беше предизвика страна на претставки поднесени од страна на две bettors, вклучувајќи Брајан Chappell, основач на Правдата За Punters веб-страница, која се залага за различни bettors' прашања, вклучувајќи и критикување на bookies кои затворање на сметки или да се ограничи максимална wagers на високо успешни bettors.Во срцето на приговорите кои беа поднесени против обложување оператори Небото Залог и Totesport.com се обвинувањата дека Iovation е iesnare софтвер собира играч податоци без нивна согласност.На bookies тврдат дека софтверот е потребно да се заштитат од измама, кражба на идентитет и да се обезбеди играчи не можат да се вклучат во било забрането активност како што се мулти-сметководство.На подносителите тврдат дека податоците се собрани повеќе за идентификување победа punters сина волкот казино 3402 меѓудржавни бул s фарго nd 58103. Iovation изјави Beeb дека тоа беше "нема пристап до информации, како што е победа и губење на историјата на играчите, ниту пак имаме пристап до специфични обложување детали." Тоа, рече, Iovation во суштина absolved себе на одговорност, инсистирајќи дека тоа е до компанијата Б2Б клиенти да "бидат во согласност со соодветните податоци за приватност закони." На МЦК е истрага се фокусираше на тоа дали iesnare ги крши 1998 година за Заштита на Податоците Дело.Во 2012 година, МЦК советува веб оператори дека податоците за приватност и правила потребни оператори за да се обезбеди дека корисниците "свесно укажуваат на нивниот прием" на следење на софтвер како што се колачиња инсталиран на нивните лични уреди слот машина друштво ад. Chappell е анти-следење на кампања направи вести минатиот ноември кога Paddy Power Betfair ја бранеше својата употреба на Iovation производи како неопходна алатка во чест на букмејкерот "правни и регулаторни барања околу безбедноста, спречување на измама и против перење на пари." Iovation има шарени историја во онлајн коцкање сфера, откако бил основан од страна на Грег Pierson, кој исто така го развил софтверот за веќе непостоечката онлајн покер оператор Крајниот Влог што е дозволено scammer Рас Хамилтон да украдат повеќе од $16м со набљудување на други играчи " дупка картички.Во 2012 година, Невада-лиценцирани Крајната Покер прекине односите со Iovation по играчи противи на Pierson вклученоста.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre на изненадување peppa свиња казино де париз.