кога беше покер лице објавен

Penn National е еден чекор поблиску до завршувањето на својот предлог за преземање на Врвот Забава, како гејминг фирма доби одобрување од две државно ниво и регулаторните тела за трансакцијата.Според изјавата од Националните Пен во средата, и Пенсилванија Игри Одбор за Контрола и Западна Вирџинија Лотарија Комисија потпишан на договорот.Сепак, други регулаторни одобрувања се неопходни пред $2.8 милијарди стекнување може да се движи напред кога беше покер лице објавен. "Ние сме благодарни за брз преглед од страна на PGCB и WVLC на предложената трансакција и се многу среќни да ги расчисти првиот регулаторни пречки на патот кон завршувањето нашите предложени стекнување на Врвот Забава," Penn National извршен ДИРЕКТОР Тимотеј Wilmott се вели во соопштението леле класичен тенк удар слотови. "Со нетрпение очекуваме да се обезбедување на дополнителни регулаторни одобрувања во близина на рок, со нашата цел останатите да се заврши трансакцијата во втората половина на 2018 леле класичен trinket слот макро. Регулаторната грижи се најверојатно камен на сопнување за трансакцијата.Само минатата недела, САД Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ) направени втор барање за "дополнителни информации и документарни материјали" како што тие ќе продолжат да се разгледа дали стекнување ќе ги прекршат антимонополските закони.Загриженост дека комбинирање на овие две компании би можеле да се претвори Националните Пен во регионалната монопол.Дури и по Совршенство согласи да го продаде четири својства off да Бојд Игри за да се олесни овие грижи, завршени трансакцијата ќе ја напушти Penn National со 41 својства во 20 јурисдикции ширум Северна Америка.Таму е разговор на потенцијалните спојување меѓу двете фирми бидејќи барем некаде минатата година.Во октомври, the Wall Street Journal објави дека имаше и "off-и-на-повторно" зборува за консолидирање на нивните коцкање својства за некое време, иако во времето, двете страни не беа во можност да се согласи на условите леле класичен мачење на покер капка го оценувате. Penn National конечно објави $2.8 милијарди трансакција минатиот декември.Заедно со регулаторни одобрувања, двете компании, исто така, ќе биде одржување на специјална акционер состаноци следниот четврток со цел да гласаат за прашањата поврзани со стекнување.Меѓу оние гласови и ФТЦ сонда, тоа може да изгледа како постојат неколку потенцијални сопнување блокови за трансакцијата, но претставници на Националните Пен веруваат дека тие не треба да имаат проблеми со пополнување на договор до крајот на годината.На државно ниво и одобренија се секако добар знак дека други регулаторни одбори ќе владее слично.На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола, исто така, го одобри трансферот на Врвот Забава лиценца за Националните Пен, кој ќе ја плати промена на контрола такса од $3.75 милиони да се земе поседување на лиценца леле класичен тенк воин најдобри во слотот. Penn National моментално работи во 29 игри објекти во 16 држави, како и Онтарио, Канада.Овие вклучуваат и казина и дербито објекти, со фокус на слот машини.Компанијата исто така работи интерактивна поделба која нуди free-to-play социјална онлајн казино сајтови.Основана во 1938 година како Холивуд Парк за Забава, Совршенство Забава денес функционира 16 игри објекти во девет држави, иако само 12 од оние кои би се стекнува со Penn National како резултат на тоа стекнување. mgm northfield парк казино охајо.