волшебникот од оз Munchkinland слот машина

Повеќе светлина е пролеана во петок е импровизиран состанок на одборот на Австралиско казино оператор Ехо Забава, што резултираше со претседателот Џон Приказна повлекува надолу од неговиот пост.На потег за да се покаже Приказна вратата беше одлучено од страна на 4-3 глас, со привремениот претседател Џон О'Neill гласање и со мнозинство.Австралиската извештаи дека малцинство се залагаше за Приказна е судбина да биде одлучено од страна на акционерите на јули 20 вонредни генералното собрание, како што првично се бара/бараат од Круната Ltd.'s Џејмс Пакер, кој поседува 10% од Ехо на акциите и covets Ехо е монопол казино лиценца во Сиднеј.За момент, Пакувачот го повлече неговото барање/побарувачката за гласање за инсталирање поранешниот Викторија премиер Џеф Kennett во Приказната е место, но Пакер нели се откажал од Kennett преземање на седиштето на крајот.Пакер издаде изјава во петокот, велејќи дека тој се одржува Kennett "ќе додадете значајна вредност на Ехо, како директор.Ние цениме дека ова ќе биде најдобро се постигнува со помош на Ехо одбор." Контактиран од страна на Дневни Телеграф, Kennett беше cagey околу тоа дали тој е сеуште барам позиција на Ехо одбор.Ехо акции се зголеми 4.4% по петок настани, додека Круната падна 2.8%.Акции во Genting Сингапур – кој во петокот објави тоа беше тивко се стекна со 4.9% удел во Ехо во вредност од околу $150m – падна на своето најниско ниво во осум месеци во текот акционер загриженост дека компанијата ќе влезе во скапа наддавање војна со Пакер за Ехо контрола волшебникот од оз munchkinland слот машина. Genting Berhad, инвестицијата поделба на Genting Група, седи на MYR17.4b (б) во паричните средства и еквиваленти, па тоа би можело да се купи Ехо утре без потреба да се оди преку мачат за подигање на капитал.Но, бидејќи Genting Berhad е долг-да-капитал сооднос е два пати толку добри како Лас Вегас Песок, и четири пати подобри од Дин Одморалишта, тоа може да избере да се финансира овој проект во поволни стапки, додека за заштеда на парични средства за можностите на другите пазари, како што се северна Кореа, Монголија и Јапонија.Рејтинг фич аналитичар Мајкл Paladino кажано Ројтерс вториот беше вистинска награда, комбинирање на голем пазар со земјата, која е веќе повеќе од 'дестинација' од други опции во регионот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre волшебникот од оз рубин црвена влечки слот машина.