покер додадете додатоци и Rebuys

GoBetGo Sportsbook нагло заминува на пазарот По голем број на забави-плати играч жалби и најмалку еден краток hiatus во работењето да се менува во .нето домен, Curacao-лиценцирани онлајн обложување спортски сајт GoBetGo конечно укината, таа се појавува од веб-сајт советодавни оваа недела покер додадете додатоци и rebuys. Sommerville Управување Ко. Ltd, Британски Девствени Острови се регистрирани сопствениците на сајтот советува посетители: "Драги играчи, "Нашата стратегија е да понудиме најдобрите шанси на планетата со многу ниски коефициенти не се докаже да биде успешен, со оглед на муштерии ние привлече и плаќање на обработка и трошоци за маркетинг сме направени.Во периодот од ноември/декември имаше голем повлекување бран, кој целосно отстапен нашата компанија салда и како сме, ние се несолвентни ресторани во внатрешноста на четирите ветрови казино.

"Затоа, ние длабоко жалење да ве информираме, дека од денес сме ефикасно затворање GoBetGo.com.Со почит, GoBetGo Менаџмент" ресторани во внатрешноста на пустината дијамант казино. Советодавниот содржи малку во начинот на обврска за да се исполнат играч обврски, и обложување спортски информации порталот Sportsbook Преглед има снимено некои $130,000 на нерешени жалби против GoBetGo...таму би можело да биде повеќе ресторани во внатрешноста ел дорадо " казино. GoBetGo е основана во 2013 од Sommerville Менаџмент, кој се појавува да имаат три локации – на Tortola, BVI регистрација адреса; на костарика ресторан адреса во Сан Рафаел, и Британскиот поддршка адреса или барем телефонски контакт број на +44 20-3239-1838 ресторани во казино del sol tucson.

Не успеа sportsbook е една од 5 онлајн игри сајтови во сопственост на Sommerville Управување; другите се Ball2Win Живеат Дилер Казино, Bit455.com, OdinBet, и Ball2Win Спорт.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година ресторани во казино во живо arundel мелници. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] ресторани во charlestown трки и слотови.