мит Hjem Er мит слот Frederiksberg имаат 2021

Тие не би се согласиле на многу, но четири од водечките Републикански кандидати за гувернер на Џорџија беа во unison за нивното противење да казина.Учество во изборите форум во саботата, сите четири во Грузија републиканската партија квартет изрази својата заложба да отпор на обидите да се прошири коцкање во Праска Држава. Gov.Кејси Cagle, Секретар на сад Брајан Кемп, поранешен државен Сен мит hjem er мит слот frederiksberg имаат 2021. Ловец на Ридот и државата Сен казино индијана џонс: крадците 2 англиски преводи.

Мајкл Вилијамс изјави дека ќе стави вето на секоја сметка, кои дојдоа да ги кои се одобрени од казина или било кој тип на онлајн коцкање.Застапниците на некои коцкање мерки тврдат дека дозволувајќи им на активност дека повеќето други држави понуда ќе им помогне на економијата.Хил не се согласува кога поставено прашањето во врска со темата велејќи: "правиме добро без коцкање." Cagle се согласи и рече дека имало и други начини да се стимулира економијата, без да се впуштат во некоја активност дека поголемиот дел од луѓето во неговата партија жестоко се спротивстави на, многу цитирајќи морални причини.Гувернерот hopefuls одекнуваше што е државната комисија за републиканската партија се донесени во август.Организацијата определени одобри резолуцијата во август, која се противи на казина и коњски трки казино индијана џонс: крадците 2 превод индонезија. "Државата не треба да има дадено интерес во предаторски активности како што се коцкање за доброто на пополнување на државната каса, на трошок на уништени животи и скршени семејства," партијата резолуција прочитате.Една мала победа дојде, меѓутоа, за Секојдневна Фантазија Спорт, која беше вклучена во оригиналниот анти-коцкање документ, но на крајот извадени од финалниот предлог.Републиканската државата Rep. Trey Кели тврди дека DFS треба да се преквалификуваат, така што не се повредува анти-коцкање ограничувања.На казино индустријата мислев дека тие имале сојузник во Грузија републиканската партија кога Џон Вотсон беше избран за претседател на партијата во јуни.Тој претходно се одржа многу про-игри позиции, и има работено како лобист за Бојд Игри.Тој recused себе од страна глас, сепак, повикувајќи се на неговиот потенцијал на конфликт на интереси.Во моментов, Грузија жители мора да патуваат во соседните Алабама или Северна Каролина, ако сакаат да играат комар блиску до дома.Двете држави сенатот и домот воведе законодавство за да го промените ова, но и казино записи доби шут надолу, а брзо.Републиканската државата Сен казино железничка станица телефонски број. Брендон Плажа, го видов неговиот SB 79 не успеваат да излезат на Сенатот Регулирани Индустрии Комитет, ефикасно убиството тоа во февруари.Тој кажа поддржувачи тој беше не се обесхрабрени и ќе се обидат да garner поддршка за уште една верзија на законот подоцна оваа година, priming за повторното воведување во 2018 казино индијана џонс: крадците-продолжението фрлија. Слично на тоа, Државата Rep казино во антигва и барбуда. Рон Stephens, исто така Републиканците, го видов неговиот HB 158, кој постави законска рамка за казина, не успеваат да го направи тоа на Куќата на кат за гласање.И двајцата тврдеа како успешна Грузија лотарија е за државата, истакнувајќи дека тоа е финансиран неколку училишни програми.Казино адвокати побараа години за да ја легализира коцкање во Грузија, тврдејќи дека тоа може да се поткрепат пред-K образование и лотарија финансиран НАДЕЖ стипендија, која се плаќа во државниот колеџ школарина за студентите кои се одржуваат 3.0 одделение точка просек.Тие, исто така, предупреди на буџетските недостатоци влијаат на оние програми, и тврди дека малку повеќе коцкање може да биде осигурување за овие програми треба било иднината на монетарната криза влијанието на државата..