том брејди мајами бич казино

На состаноци и конвенцијата индустрија избра за својот син, како тема боја.Јасно, тоа треба да биде зелена.Како и во бојата на парите.Една од причините Лас Вегас е толку успешна во текот на годините: акцент на привлекување на конвенции и саеми на градот.Минатата недела, Јужниот дел на Невада е одморалиште заедница се слави состаноци индустрија со Глобалната Состаноци Индустрија Ден.Имаше сини колку што окото може да види.Има многу за да го прослават: ■ Лас Вегас имаше својот најголем година за конвенцијата присуство во 2017, хостинг повеќе од 6.6 милиони бизнис патници.Тоа ќе биде предизвик да се првите кои оваа година, со оглед 2017 имаше монструозниот, еднаш на секои три години ConExpo-Con/Agg градежната индустрија шоу во Март том брејди мајами бич казино. ■ Лас Вегас состаноци индустрија поддржува 65,000 работни места и на годишно ниво се генерира повеќе од $9.3 милијарди долари во економско влијание совети bermain texas holdem poker.
■ Приливот на бизнис патници поддржува поврзани индустрии.Сместување, храна и пијалаци, превоз, забава и игри се корисници на додаде волумен на посетителите.Индустријата за игри аналитичари се обрне внимание на доаѓањето на големи саеми кога тие го прават нивните приходи калкулус.Откако тие го видел Лас Вегас, многу conventioneers како и на место толку многу ги прошират своите останува со брачни другари или план посебно задоволство патувања подоцна. ■ Шоу News Network повторно признати Лас Вегас како Број 1 шоу дестинација во Северна Америка, хостинг 47 големи покажува минатата година.Тоа е повеќе од тркачи-up Чикаго и Орландо во комбинација.Ако мислите дека сте слушнале вестите пред тоа, ќе треба: Ова беше 24 директно година во Лас Вегас, била Број 1 совети bermain покер на интернет supaya menang. ■ Конвенцијата дестинации на национално ниво се секогаш во потрага да чукнам исклучување Број 1, па локалните лидери се пресели за да се направи нешто околу тоа.Лас Вегас Конвенција Центарот ќе биде проширен и реновиран во текот на следните пет години, по цена од $1.4 милијарди долари.Архитекти и дизајнери минатата недела го даде на јавна својот прв поглед на концептот на нова зграда која ќе се одржи 400,000 квадратни метри изложбен hall. By сите сметки, тоа ќе биде прекрасно.Меѓу другите карактеристики, ќе имаат доволно состанок-соба простор, храна суд, исконски Лас Вегас слики за фото ops и скок собирање простор со гледање на Лента.Додека Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган е координирање на развојот на Конвенцијата Центар надградби, многу град засегнатите страни се мапирање на нивните сопствени планови за да го додадете или подобрување на 11 милиони квадратни метри на простор за состаноци во Јужниот дел на Невада.Аријата неодамна помина $170 милиони да се развие 200,000 квадратни метри на флексибилен простор за состаноци повеќе од четири приказни во простор еднаш се користи како театар.Цезар Забава е инвестирање $375 милиони евра во Цезар Форум, а 550,000 квадратни метри конференциски центар треба да се отвори во 2020 година совети bermain слот higgs домино. Лас Вегас Песоци Корп е соработува со Медисон Сквер Гарден Ко.да се изгради MSG Сфера Лас Вегас во близина на Песок Експо Центар.Не само што тоа ќе имаат 18,000 седишта достапни за корпоративни презентации, со state-of-the-art звук и визуелни производствени капацитети, но на местото на случувањето, исто така, ќе се удвои како перформанси арена.Дин Лас Вегас е изградба 280,000 квадратни метри состаноци и конвенцијата комплекс со внатрешен-надворешен дизајн соседни на boardwalk и плажа-наредени лагуна на поранешниот Дин Голф Клуб 18-дупка разбира.Планот, исто така, е во место, да се прошири на Лас Вегас Монорелса да Mandalay Залив и да се отвори нова запре во близина на Песок Експо Центар.Што би ефект, поврзување на градот три главни конвенција центри и испорака на полесен пристап до неколку други состанок локации, идеално сценарио за некои од megashows што направи Лас Вегас дома.За Јужниот дел на Nevadans, таму е очигледно многу да се чувствуваат сина за во месеците и годините што доаѓаат.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson.Лас Вегас Песоци работи на Песок Експо Центар..