совети Bermain покер на интернет Supaya Menang

Градските власти во Elk Grove понеделник рече дека 14,800 потписи беа доставени до градот службеник од страна на противниците на Wilton Rancheria Племе предлогот да се изгради $400 милиони казино на 35.9 хектари земјиште во централна Сакраменто Каунти, според Сакраменто Пчела.Претходно овој месец, противници на казино почна да се соберат потписи за гласање на референдум да се јават на Елен Grove на Советот на Град е 12 октомври одлука во корист на казино.Бројот собрани далеку го надминува 9,000 потребни за да се квалификува напор за гласање во Elk Grove и се поставува што потенцијално може да биде скапа ливче се борат.Важноста на потписи, сепак, прво треба да биде потврдена од страна на Градот Службеник Џејсон Lindgren, кој рече дека ќе трае 30 дена.На земјиште, кој се наоѓа заедно со дел од Калифорнискиот Државен Пат 99 во Elk Grove, е во сопственост на Далас инвеститорот, на Хауард Хјуз на Корпорацијата, која во моментов е во процес на градење на штекер центар на парцела во близина на казино сајт.Противници на предложената казино сакате да се овозможи гласање прашање и се јават на Советот на Град одлуката кој е објавен на корпорацијата од претходно аранжирани опција договор.Таа одлука се овозможи на земјата да се стави во Сојузна доверба за племето; нешто што не би биле можни имаше 36 хектари, остана encumbered.Хјуз има рече дека казино е "од суштинско значење за продолжување на нашата лизинг импулс" во штекер трговскиот центар.Само кој е зад петиција напор, сепак, останува мистерија.Жалбата е поднесена со Фер Политички Практики Комисија (FPPC) од страна на Сакраменто Регионот Бизнис Асоцијација која го поддржува казино.Жалбата се обидува да ја открие анти-казино петиција диск е извор и да обвинува на подносителите на "заговор за да се сокријат информациите од" гласачите, според новинската агенција.На извор на финансирање на петиција дискот мора да се објават во рок од 10 дена од денот на приемот на донации во висина од $2,000, според FPPC.На Сакраменто закон фирма на Бел, McAndrews & Hiltachk поднесен петиции, сепак, петиции, како и придружните документи не се идентификуваат кој е зад петиција диск, според извештајот.Доколку градот службеник одредува важноста на доволно потписи, Елен Grove Градскиот Совет може да одлучат да го поништи претходната одлука или може да се јавите на специјални избори.Таа на која би можело да го чини градот до $500,000, рече Lindgren.Сепак, квалификациите на анти-казино референдум за гласање е далеку од сигурна.Како новинска агенција објави дека Градот spokeswoman Kristyn Нелсон изјави дека "рецесија" документите, кои исто така треба да биде потврдена, биле поднесени од 200 луѓе кои велат дека тие не сакаат нивните потписи се вклучени на петиции. совети bermain покер на интернет supaya menang.