покер по темно златна ноќи

Казино оператор Melco Круна Забава (MCE) видов приходи спаѓаат во двете Q4 и FY 2014 година благодарение на Макао тековните приходи рецесија.Целосна година приходите падна на 6% до $4.8 б, приходите падна 7% до $1.28 б и нето-приходи опадна на 4.5% до $608.3 м.Компанијата поставени вината за рецесија на долниот VIP коцкање волумен, што беше само делумно се компензира со добивки во маса-пазар приходи.За три месеци што завршува на Декември.

31, приходите падна за 20% до $1.12 б, како и ВИП и за масовниот пазар за коцкање забави.Приходите падна 29% на $278.6 м и нето приходите падна речиси 60% до $92.9 м.Во прилог на помалку акција на масите, MCE вели $26.3 м доаѓаат надвор од крајна линија благодарение на трошоците поврзани со во-развој Студио Град проект во Макао и неодамна отвори Град на Соништата Манила покер по темно златна ноќи. MCE оригиналната Град на Соништата сопственост во Макао пријавени Q4 приходи надолу 18% на $895m како ВИП промет намали за 30%.Сепак, маса-пазар табела капка nudged до 1% до $1.3 б и гејминг машина се справи со роза 4% до $1.35 б.Не-игри приходи беше основа рамни на $71.5 м. Altira Macau видов приходи падне за 30% до $173m како ВИП промет падна 24%, маса на пазарот табела пад падна за 14% и не-игри приходи натопена малку да $9.4 м.Приходи од Мока Клубови слотови салони падна за 15% до $32.8 метри благодарение на 400-единица за намалување на активните машини за околу 1.300, иако нето победи на машина дневно зголеми на 6%.ХО МРАЗИ ЗАБРАНА за ПУШЕЊЕ И ТАБЕЛА НЕИЗВЕСНОСТ, САКА КВАЛИТЕТ JUNKETS MCE ко-претседател и извршен ДИРЕКТОР на Лоренс Хо (на сликата) рече 2014 година биле "предизвик" во Макао, но Хо зеде срцето од фактот дека MCE биле во можност да го зголеми својот удел на Макао е маса-пазарот во Q4 покер по темни идол недела.
Хо, рече тој би бил "еден од повеќе оптимистички луѓе" за Макао изгледите во 2015 година, но тој сега очекува игри центар за пост "мала негативна раст од година-over-година" во 2015 година. Хо предложи намалената маса-пазар се одржи процент во Q4 беше барем делумно предизвикани од Макао е забрана за пушење и играчи има да се добие копија од табели за да отидете горат задник.Хо не бев сигурен дали ова влијание ќе биде привремен или постојан но истакна дека масовната задржете го оценувате "отсекогаш биле на високо корелираат со должина од игра" покер по темно златна витешкиот ред.
Хо, исто така, наведува гласини дека "следното integrated resort да се отвори ќе добие многу малку маси" од Макао влада.На прашањето на нова табела распределба е трнливиот еден, со оглед на бројот на нови мега-properties закажани да се отвори на Cotai во наредните години и Макао е наведено намера да ги ограничите табела раст од 3% годишно до 2022 – кој, ако проследено со буква, значи само 171 нови маси во 2015 година. Математика, едноставно не работат и Хо верува дека ова ќе се "значително влијание врз растот на индустријата." Хо рече MCE е убеден тие "навистина не треба 400 табели за да ги направи [Градот На Соништата} се случува и зафатен .. покер по темни дојл brunson вовед. Што имаат работено на сценарија [вклучува] помалку маси од тоа, но тоа ќе биде помалку од оптимално." Кога предметот се сврте кон junket оператори, Хо рече Altira сопственост имаше "конечно започна надвор доста голем број на помали и помалку висок квалитет junkets," се случува што се однесува до името Amax Стопанства како една од овие помалку светла.Главниот оперативен директор Тед Чен изјави дека компанијата е сега добредојде на мега-junket SunCity и планови за да додадете "друг големата квалитет junket оператор во Altira следната недела." Со оглед на неодамнешните забелешки од страна на Кинески официјални претставници, Хо беше прашањето колку силно Град на Соништата Манила намера да се потпираат на Кинески коцкари, Хо рече MCE план за имотот беше: "навистина, поткрепени и со силниот раст на домашниот пазар." Хо рече Манила сопственост е "не многу потпираат на Кина, но во исто време, мислам дека тоа е еден огромен потенцијал, особено кога перцепција на Филипини го промени, и така, кога односите помеѓу двете земјата промени." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre првото казино во индија беше отворена во кои од следниве држави.