покер по темни Femme Fatale

Благодарение на COVID-19 и исклучувања и ограничувања тоа создадени во 2020 година, на НАС комерцијални гејминг индустријата видов својата најлоша година во 17 години.Тоа е според податоците откриено од страна на Американските Игри Асоцијација во средата.Комерцијално лиценца игри на среќа, која вклучува државата санкционира казина, мало и онлајн обложување спортски, и iGaming операции, објави бруто-приходи од $30 милијарди долари.Тоа е долу околу $13.6 милијарди проценти од 2019, намалување на повеќе од 31 процент покер по темни femme fatale.
(T)hese бројки покажуваат економската реалност на COVID-19 и ја потенцираат важноста на целни сојузна олеснување и ramped до вакцина дистрибуција за да се забрза игри е закрепнување во 2021," АГА Претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер вели во соопштението.На $30 милијарди долари во приходи – технички $29.98 милијарди пред заокружување – беше најнизок износ генерирани од 2003 година, кога комерцијални оператори освои $28.7 милијарди долари.Тогаш, иако, само 11 држави имале правни игри, според АГА.Некои тип на комерцијална игри беше достапен во 29 држави и Областа Колумбија минатата година.Приходите се намали за прв пат од 2014 година конечната cut ресторан холивуд казино толедо. На пандемија принудени сите тули и малтер казино активност преку НАС да престане со крајот на Март.Додека повеќето продолжи операции од страна на Мај или јуни, тие имаат направено така е и со многу помалку табела седишта и слот машини, во обид да се придржуваат на социјално дистанцирање насоки во нивна надлежност.Па, тоа не треба да биде шокатно дека процентот на казино дена загуби речиси линии со пад на приходите.Во 25 држави со комерцијални казина, оние места изгуби повеќе од 45,600 оперативни дена, во комбинација.Тоа е 26.7 проценти загуба на располагање дена.Ново Мексико видов загуба на речиси 80 проценти од неговата комерцијална работа дена.По Ново Мексико беа Њујорк (48.4% од дена загуби), Мичиген (47.6 проценти) и Илиноис (40.2 проценти).Њујорк затвори своите комерцијални казина за шест месеци во 2020 година конечното одбројување слот демо. Мичиген и Илиноис секој имаше повеќе од еден период каде што нивните тули и малтер места се затворени во текот на годината.Во Невада, комерцијални казина изгубени вкупно 21,538 дена, или 26.8% од вкупниот можно дена на располагање.Повеќето големи казино оператори повторно во јуни, но и оние со повеќе својства на Лента повторил оние својства во фази бидејќи побарувачката зедов.Не се сите вести беше лошо за комерцијални гејминг индустријата во 2020 година првото казино во индија беше отворена. Додека COVID-19 осакатена на мало страна, тоа исто така ја претстави огромна можност за iGaming.Приходите за онлајн казина и игри со карти застрелан до значително минатата година.Речиси $1.6 милијарди долари во бруто игри приходи застапени речиси 200% зголемување од 2019 првиот некогаш слот машина. За перспектива, спортски обложувања генерирана повеќе од $1.5 милијарди долари, а речиси 70 проценти скокаат од годината пред тоа.Додека оние приходи броеви се речиси идентични, тоа беше спортски обложувања licensees во 18 држави и ВАШИНГТОН да генерира дека приходи.Од друга страна, iGaming добиени од својот приход од четири држави (Делавер, Њу Џерси, Пенсилванија, и Западна Вирџинија).Очигледно, казина' затворачи имал некое влијание врз драматично се зголеми.Сепак, резултатите ќе беа уште се доволно значајни, за некои држави, како што се Индијана, да ги сметаат за легализирање iGaming оваа година. без депозит бонус кодови сад казино.