без депозит бонус кодови две до казино

Најновите натпревар одредување скандал да се погоди фудбал има потресе еден од Азија е највисок профил лиги.Кореја е К-Лигата го видел шест играчи уапсен заедно со двајца коцкање брокери со обвиненија поврзани со одредување игри во замена за доста голем износ на пари.Таа доаѓа во истата недела дека земјата што ја измислил фудбал корупцијата, Италија, видов друг висок профил случај излезе.К-Лигата играчи, наводно, биле понудени околу $100,000 да се поправи натпревари и три на оние обвинети доаѓаат од водат клубот, Daejeon Државјанин.Една од игрите под истрага е меѓу нив и Pohang Steelers во земјата на лига Купот на 6 април без депозит бонус кодови две до казино. Тие го загубија натпреварот 3-0 без депозит бонус кодови springbok казино. Ова беше проследено со самоубиство на Jeong Јонг-Kwan, кој призна дека се вклучени во натпреварот-одредување на шеми, пред Pohang Steeler Ким Јунг-Kyum беше отпуштен за обложување на еден од нивните игри.Ким Donh-Хјун на Sangju Sangmu стана шестиот играч да се embroiled во скандалот, човек кој се има појавено за националниот тим за шест наврати.За момент, да се обиде и да се борат против корупцијата, К-Лигата, генерален секретар Ahn Ки-Heon објасни, "Од 1 јуни до 13, ние ќе добијат извештаите на натпреварот-решавањето од секој играч.За оние кои се исповеда во овој период, ние ќе побара за поволни аранжмани со јавни обвинители." Во меѓувреме, на шампионите е главен извршен Чунг Mong-Гу рече, "Дури и по цена на страдање од" сечење нашето сопствено тело, " ние мора да се отстрани нешто што ја нарушува духот на фудбалот," Чунг рече, опишувајќи го како лигата е најлошата криза санкт петербург da казино varm. "За да ја задржи репутацијата на К-Лигата, јас ќе ги направи сите можни напори за искоренување на секое местење на натпревари и нелегално обложување." Еден проблем произлегува од фактот дека има само еден лиценциран и регулирани оператор во земјата, Спортски Тото, и дека услуга наметнува ограничување на 100.000 победи ($93).Тоа значи решен и нелиценциран пазари се во вредност од околу 4 трилиони победи ($3.7 bn).ФИФА, која започна својата сопствена анти-натпревар одредување единица во соработка со Интерпол, биле предупредени и Кореја ќе се надеваат да се печат ова што е како е можно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre санкт петербург fl казино крстарење.