бонус кодови за Spinit казино

"Јас ќе го прочитаат новиот картички, да се види на покриеност и да видиме што се случува, но јас не се игра на турнири за пет години.Тие завршија давање ме покани назад до ујп турнеја за да се биде покер играч и промовирање на Магија преку покер куќи. "Јас се направи пристоен износ на пари во Магија.Јас направив шест бројки, тоа помогна да се плати за мојот колеџ и јас патуваше низ светот, па тоа не е многу добро за мене." Верувам дека ќе се врати играње сега, е тоа право? "Јас зеде неколку години се исклучува кога покер стана поголем во мојот живот.Тоа беше откако ја освои мојата првите неколку белегзии на возраст од 21-22 бонус кодови за spinit казино.

"Поголемите турнири почеток до неколку години по тоа и тоа само така се случи дека еден од првите гп е—нешто што биле хранење про тури за изминатите 17 години—се случи да биде во ВАШИНГТОН, каде што живеев.Јас молеше моите родители да ме пуштија; бев 13 и направив најдобрите осум на тоа и тоа подгреаја мојот натпреварувачки дух бонус кодови за true blue казино. By шесто одделение никој не беше игра, освен за мене и неколку други деца, но јас уживав.Уживав конкуренцијата и тоа е нешто јас се заглавени со." Како тој го направи одат од играње со неговите пријатели да се игра конкурентни? "Конкуренцијата не навистина постојат тогаш.Тие имале во основа започна про проба и тоа не беше голема работа.Ти мораше да се јавам во ќе ја добиете вашата слот на про турнеја.Тоа не беше нешто што имаше многу конкуренција за. "Јас не бев нервозен на сите," рече Froelich, "јас го играв во живо на покер за сите три дена, но, Татко ми ме потсети дека сум бил игра Магијата конкурентни со години како дете.Тоа беше совршен терен за обука, и имаше многу малку разлика игра за $350K како млади возрасни, или $10K кога бевте 14-годишно дете." Па каде сето тоа започна? "Тоа беше 1994 година, јас бев за 10 години, а некои од моите пријатели во училиштето се игра Магија па морав Татко ми да ме однесе до продавница и да купат играта.Јас не можев да се разбере правилник; тој заврши читањето на целата работа и објаснување на игра за мене.Тоа беше прилично густа и играв игра со него, мојот брат и некои fiends. Froelich имаше навикнаа на вниманието, години порано, како еден од најдобрите играчи во светот на Магијата на Собирот правец на крик казино па адреса. "Тогаш јас го одигра многу локално ниво, каде што натпреварот беше прилично добар, но тоа не беше на највисоко ниво.Јас бев победа секоја недела.Јас бев многу месинг, pompous, малку арогантен тинејџер, и знаев дека сум бил најдобар и покрај тоа дете.Јас уживав со тепање на возрасни и тоа е само нешто што продолжение прави." Како не ви фонд вашиот Магија buy-in? "Тоа е тешко за мене да се сеќавам на ситуацијата, но јас работев некој дел време работни места за кои не се плаќаат многу...но јас не бев игра Магијата турнири кои чинат многу или.Јас се одигра во $5 неделен турнир и Татко ми, исто така, одигра правец на крик казино отворање датум. Многу од моите пријатели имаше откажете игра Магија, а тоа е нешто што јас го направив, па можев да го пропатувам светот, да се видат толку многу од моите пријатели, и тоа беше еден од големите апелира до мене.Еднаш имав конкуренција штекер во покер, тоа не навистина имаат истите треба што имав пред, но јас се уште го сакаше Магијата правец на крик казино па настани. "Во суштина, сите во училиштето се одигра во 1995: момчиња, девојки, секој во класа—тоа е она што ние го сторивме за време на нашата breaks како да се направи математика во покер.