како да се направи математика во покер

Во Делавер, нов менаџмент во Довер Падови Hotel & Casino одлучи да ги затвори своите 18-табела покер соба порано се наоѓа на казино е третиот кат.Сега во сопственост на Твин Река во Светот Стопанства (NYSE: TRWH), на 14-годишниот казино и 50-годишниот .625-миле подигнат коњски трки песна, која е опкружен со Довер Меѓународни Speedway (во сопственост и управувани од Довер Motorsports), наводно, се пресели на покер маси на маса игри јама на казино подот.Гласини disproven: Според сабота извештај од Делавер Државата Вести, гласините беа циркулира дека покер вработените во целост биле нека се оди, сепак, според казино управување, само едно лице е отпуштени.Во петок изјава, Потпретседател и Генерален Менаџер за Довер Падови Hotel & Casino, Никола Polcino Jr., објасни.. како да се направи математика во покер. "Денес е нашиот прв ден на покер на кат, па ние немаме покер!НЕМА да има покер соба на третиот кат повеќе.На Покер маси сега на Казино кат одговор на маса игри и повеќе не функционира како посебен ентитет." "Сите други лица (Покер Директор е веќе со компанијата) кои би можеле да бидат префрлени на маса игри беа префрлени.Вработените кои имаа само покер искуство им е дадена можност да научат и други игри, како и значи, тие се во можност да ги префрлувате меѓу различни игри, ако тие сакаат," додаде Polcino.Турнири откажани: Казино персонал, наводно, рече дека затворањето на третиот кат соба, која некогаш беше се користи како место за луѓето да се види simulcast horseracing, резултираше во покер турнири се откажа пред неколку недели,.За време, има се чинеше дека се некои забуна за тоа дали се или не се на покер соба е всушност затворање, како што беше првично одбиен од страна на Близнак Реката spokeswoman, само за да имаат втор spokeswoman подоцна се потврди дека табела игри ќе нема повеќе да биде хостиран во собата, според Делавер Државната Новинска.Продажба финализиран: Објавен во јули 2018, Род Ајленд Казино оператор, Близнак Реката финализиран продажба, отиде јавноста и се спојува со Довер Падови Игри и Забава мината Март.Според заедничко соопштение во тоа време, договор, наводно, видов две компании размена на акции еднаков на 7.225% од капиталот во комбинираната компанија, како што е соопштено од Делавер Онлајн.Направено од страна на службени лица во Довер Падови како lifesaver за казино, на спојување вклучени имот за 500-соба хотел (државата е најголем) и банкет сала, додека 1-миле конкретни песна користи за НАСКАР моторни трки настани, Довер Меѓународни Speedway, останува во сопственост на Довер Motorsports, кој во 2002 година се намали на врските со игри компанијата.Во црвено: Откако во 2015 страдање $700,000 косата, што беше проследен со лош $13,000 добивка годината пред тоа, 72 позиции беа елиминирани и маса игри операции за време на раниот работен ден наутро беа, исто така, се исклучи од Довер Падови.Неодамна, во јануари 2018, со нивниот четврти квартал резултати за 2017, а во Довер Падови објави $1,068,000 загубата за годината, наспроти $786,000 профит пријавени за годината пред тоа.Вкупните приходи за 2017 беа рече да биде скоро $177 милиони долари во однос на $182 милиони евра во 2016 година, според претходниот извештај.Договорот со Род Ајленд-базирана компанија, која е во прилог на Довер Падови, поседува и да управува со две Род Ајленд казина, Реката Казино Хотел во Линколн и Tiverton Казино Хотел во Tiverton, заедно со Хард Рок Hotel & Casino Biloxi, Мисисипи и коњ-трки песна, Arapahoe Парк во Аурора, Колорадо, дојде на петиците на законодавството потпишан од страна Gov како да го направите онлајн коцкање во индија. Јован Carney на 30 јуни 2018 како да се направи instagram рулет. Заштеда на закони: даночни олеснувања сметка се намалува државата е учеството на приходите од слот машини со за еден процентен поен, од 42.5 проценти или 41.5 проценти.Новиот закон, исто така, намалување на табелата игра данок на половина, на околу 15 проценти, одлага $ 3 милиони табела игри лиценцирање такса и ќе наводно, се сече, казина' даночниот товар $16.8 милиони до 2020 година како да го направите онлајн казино. Дополнително.резервирање во казино олеснување сметка овозможува на државата казина конкретно да работат видео лотарија терминали (VLTs) и да бидат отворени 24 часа дневно, 365 дена во годината.Казино направи брза работа на искористување на вториот кога тоа го најави минатиот декември дека тоа ќе биде отворена на Божиќ, Ден за прв пат досега во мали Средината на Атлантскиот државата историја.Спортско обложување: Во јуни минатата година, Довер Падови стана првата држава источно од Реката Мисисипи да нудиме една игра обложување на спортски учтивост на U. Врховен Суд за поништување на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) и не долго откако веќе објавија дека новиот индустрија веќе се прави и за тоа и на државата други две казина.Ново место: Крајот на минатиот месец, Делавер казино отвори својот нов steakhouse салон, Мишел е Steakhouse Салон, кој е проширувањето на постојните Мишел е ресторан кој се наоѓа на првиот кат од хотелот и казино.Наоѓа само надвор од главниот хотел е влезот, ресторан салон има ново мени, заедно со неделен музика во живо..