најдобри буџет еден слот графичкиот процесор

Јужна кореја казино индустријата продолжи да расте постојано во текот на последните неколку години и Jeju казина се одигра значајна улога во овој раст како Jeju Остров е блиску до Кина граница и нуди Кинески туристи бесплатна виза.Јужна Кореја е коцкање закон дозволува само странци да се игра во казина таму.Единствениот исклучок во земјата е во далечинскиот Kangwon Земјиште казино во земјата внатрешни работи, која им овозможува на локалното население за да се коцка.Властите во Jeju Остров се одлучија да воведат построги правила за казина, кои им овозможуваат влез на странци и на провинциската влада изјави дека ќе вклучува нови закони кои ќе бараат овие казина да бидат потранспарентни и построги со своите политики и процедури.Новиот закон се очекува да стапи на сила од почетокот на следната година и ќе имаат потреба од казина, за да се направи голем број на промени, вклучувајќи спроведување на дозвола систем за следење и дозволите само на овластен персонал да влезат во области како што се простории за складирање на игри уреди, и компјутер простории во овие странецот само казино места.Казина, исто така, ќе биде потребно да се користи само правни игри производи и услуги во просториите, инсталирајте повеќе безбедносни камери за да се намали бројот на слепи области во казино.Казина, исто така, ќе се бара да бидат потранспарентни со работење и сега ќе се бара да се пресмета нивниот дневен приход, инсталирајте електронски игри маси, продава покер чипови само на игри маси и да се обезбеди сериски броеви за секој игра договор.Странците во посета на овие казина сега ќе мора да mandatorily обезбеди казино персонал со нивното име, број на пасош, државјанство, пасош истекот датум и нивните датум на посета.Јужна кореја државјани кои се дадени посебни дозвола да влезат во овие странецот само казина, исто така, ќе биде потребно за да се обезбеди нивна идентификација детали за казино персонал.Сите странецот само казина ќе биде потребно да се продавница оваа информација и да ја задржите својата евиденција во тек.Една можна причина зошто Jeju провинциската влада ја засили својата надзор е затоа што има зголемување на бројот на казино поврзани кривични дела во последно време.Во 2014 година, властите уапсија блиску до 100 Кинески државјани кои биле вклучени во нелегално коцкање активности во Jeju казина.Корејски полицијата, исто така, уапсени 5 казино вработени во 2014 кои се тврди дека се проневерени од 5 милијарди победи од Jeju казина и, исто така, уапсени две лица за перење пари обвиненија како тие се пријавени да се пренесувани 63 милијарди победи од Кина во Јужна Кореја.Во 2016 година, властите уапсија еден Кинески човек кој е осомничен за коцкање во казино по убиството на Кинески жена на Jeju остров. најдобри буџет еден слот графичкиот процесор.