блејд ранер 2049 казино сцена

Битката за легализација на дневни фантазија спорт (DFS) во државите на Њу Џерси и Алабама во рамките на изминатата недела е мешан торба.Во Њу Џерси, мнозинството на Собранието членови има гласаа во корист на сметка за да се регулира DFS и се наметне на квартално плаќање на 10.5% од бруто-приходите на фантазијата спортски услуги.Според Асошиетед Прес, на Демократ-led Њу Џерси Собранието гласаа 56-15 во корист на A3532 блејд ранер 2049 казино сцена. Три членови беа воздржани од гласањето.Законодавството, спонзорирана од страна на Собранието на членовите Винсент Mazzeo, Ралф Caputo, Џон Burzichelli, и Павле Moriarty и ко-спонзорирана од страна на Томас Giblin, е сличен на законот кои се или биле поднесени или помина во неколку други држави ножот и душата дополнителни слот ваучер. A3532 дава Поделба на Потрошувачот Работи во Одделението од Законот и Јавната Безбедност регулаторна моќ да издаде дозволи да фантазија спорт оператори, вклучувајќи казино licensees и racetracks сечилото универзална заклучување слот адаптер. A3532 исто така места на потрошувачите заштита со кои операторите треба да се усогласат со. "Ова осигурува дека луѓето можат да уживаат во фантазија спорт без да биде преземено предност," Burzichelli рече, додавајќи дека легислативата нема да се ограничи малите сезона-долго фантазија спортски активности спроведена меѓу семејството и пријателите.Со убедлива " да " гласови од членовите на Собранието, законот сега се чека на Њу Џерси Сенатот одобрување својата верзија на DFS сметка.Законот се движат низ државата Сенатот наметнува 9.25 проценти данок на дневна фантазија спорт компании " бруто приходи.Во меѓувреме, поборниците за легализација на фантазија спорт во Алабама претрпеле неуспех за вториот директно година по членовите на Сенатот убиени H354 минатиот петок.По squeaking минатото Куќата, H354 умре во рацете на државата сенаторите по тие не успеаја да се стави на законодавството за гласање.Набљудувачите се шпекулираат дека Сенатот е одлука да не се справи со законот треба да се направи со Државниот Обвинител Лутер Чудно кажувам пратениците дека DFS е нелегално бидејќи на играта е да се смета коцкање под моменталната состојба закон.Застапниците може да сега само крстот на нивните прсти дека законодавството ќе бидат опфатени во специјална сесија некаде во блиска иднина.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackrock казино њукасл kzn instagram.