сечилото универзална заклучување слот адаптер

Казино оператор Цезар Забава Корп (ЦИК), многу скоро објавија некои ретки црно мастило на неговите книги во првиот квартал од 2018 сечилото универзална заклучување слот адаптер. Минатата недела, ЦИК) објави својата приходи имаше повеќе од двојно се зголеми до $1.97 б во три месеци што завршува на 31 Март, иако тоа пренапони беше првенствено сметководство sleight-на-рака, reincorporating придонеси од КЕК е пред банкрот главната единица Цезар Забава Оперативни Co (CEOC) по судот одобри преструктуирање blackrock казино њукасл kzn instagram. CEC е прилагодена приход достигна слично outsized износ до $518m во Q1, додека компанијата е нето-тежината за квартал сведени до $34m од $473m во истиот период минатата година. CEC извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora рече резултатите "ги надмина нашите очекувања" и покрај dodgy времето на чување клиенти далеку и оние кои не се појави играјќи luckier од вообичаеното.Сепак, на 'исти-продавница" основа, CEC приходите беа надолу 2%, приходите беа надолу 3.4% и приходи по соба падна на $2 во $142.

Без оглед, CEC оптимистички најави програма за repurchase до $500m на CEC е заеднички акции, со предупредување дека фразата 'до', вклучува број нула железнички и рулет се прелива portail coulissante. CEC вели дека тоа ќе финансии на оваа потенцијално фантом откуп со пари од работењето.Говорејќи на, четврток видов компанијата го објави потпишувањето на не-обврзувачки писмо за намера (LOI) да продаде повеќе нечистотија под своите казина да VICI Имот, недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) кои се појавија од КЕК е неуредна преструктуирање.На LOI повици за VICI да плати $507.5 m за земјата под Octavius Кула на Цезар Палас во Лас Вегас, плус уште една $241.5 m за земјиштето на кое Harrah ' s Philadelphia во моментов седи железнички град казино искри невада. CEC потпиша слична $1.14 б справи со VICI минатиот ноември за кал под Harrah ' s во Лас Вегас.Околу $159m на оваа нова распродажбата ќе се врати на VICI во изменета форма на закуп договори кои ќе им овозможи на ЦИК да продолжи со водење на две места во нивните сегашни локации железнички град казино рено невада. CEC сега ќе плаќаат годишна кирија за да VICI на $35m и $21m, односно, за Octavius и Филаделфија својства, што значи овој договор ќе одат на југ за Цезар инвеститори во околу една деценија.Во можеби поврзани вести, Цезар ја потврди оваа недела дека веќе нема blackballing работно место кандидатите кои се запишуваат марихуана употреба.Тоа е добар потег, со оглед на Невада сега дозволи за рекреативен тенџере употреба, плус фактот дека Цезар' вишото раководство треба да се подели со другите големи doobies во текот на денот да им се дозволи да се одржува фикцијата дека тие некогаш ќе се вратат на профитабилноста.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блог тим про покер pmu.