што да направите кога ќе ја изгубите пари коцкање

Австрискиот инвеститорот и снабдувач на iGaming решенија, Greentube има преземено своите игри портфолио живеат во Украина е регулиран пазар after inking нова содржина на договорот за партнерство со Nubula Игри бренд, Прво Казино.Новоформираниот сојуз со локално лиценциран оператор ќе видите неговите клиенти се добие пристап до врвот-вршење на наслови од Novomatic Интерактивни поделба.Играчот омилени онлајн слотови како Дијамант Линк: Силни Седум и Дијамант Линк: Силни Слон како и класици вклучувајќи Среќа Лејди Шарм, Sizzling Жешка Делукс и Египетската-тематските Книга на служби за регистрација.Возбудлива време: Коментирање на договорот, Maistrenko Andrii, Главен Финансиски Директор за Прв Казино, рече Greentube содржината има "заслужена репутација" за обезбедување на "популарни мешавина од земја-врз основа на жалба со свежа, возбудлива наслови" развиена специјално за онлајн пазар.На CFO продолжи да се каже дека ова е возбудливо време за двете Првото Казино и Украина е подобрената онлајн игри на пазарот и партнерство со Greentube ќе ви помогне понатаму се воспостави својата репутација како "бренд, синоним за квалитет играње искуство." Во прилог на давање на онлајн казино е играчите пристап до целата новиот состав на игри, сојузот меѓу две фирми се поплочи патот за Виена, со седиште на снабдувачот е првиот интеграции во Украина онлајн игри на пазарот.Се смета за клучен територијата на Источна Европа, Украина првиот легализација на коцкање во август 2020 година, по донесувањето на законот да се регулира trifecta – копно-базирани и онлајн казина и спортски обложувања.Легализација беше проследено со првиот коцкање лиценца се издава на Cosmolot оператор Spaceiks ДОО од страна на Комисијата за Регулирање на Коцкање и Лотарии (KRAIL) во февруари 2021 што да направите кога ќе ја изгубите пари коцкање. И следниот месец, првиот спортско обложување е издадена дозволата за Parimatch.Потенцијал на пазарот: исто Така, коментирање на деби и партнерство со Првата Казино, Opher Бен Зви (на сликата), Key Account Manager за Украина во Greentube, рече iGaming пазар во Источна европа, македонија е една "богат со потенцијал" и тие се среќни да имаат понатамошни прошири нивното присуство во Украина со партнерство.Тој отиде за да се објасни.. што да направите кога ќе го изгуби коцкање.
"Откако се етаблира во ново регулиран пазар со својот силен бренд и акцент на одговорни игри, Првото Казино претставува совршен сојузник како што се воведе Украина е играчите да го нашето портфолио на содржина која е докажано популарен со клиенти од целиот свет." Други неодамнешни firsts: најновиот договор што следува серија на клучните трговски договори за Greentube откако во почетокот на јули, земајќи ги своите игри портфолио живеат со OnlineCasino Deutschland AG, што го обележа своето деби во Германија е ново регулиран пазар.Само неколку дена пред, зацврстување на нејзиното присуство во Канада преку содржина се справи со провинциски круна corporation Loto-Квебек само еден месец по влегувањето на земјата за прв пат. што да направите кога ќе го загубија парите коцкање.