Gw2 Ecto коцкање вреден

Цезар Забава има претстави листа на повеќе од 100 локалните бизниси кои ја поддржуваат неговата мисија да се донесе Danville, Вирџинија., казино комплекс.На 3 ноември, гласачите ќе се праша дали тие го одобрува дозволуваат комерцијални казино имот за да дојде на површина.Ако локален референдум ќе добие просто мнозинство, Цезар ќе бидат избришани да се движи напред со својот предлог за $400 милиони евра инвестиции.На Danville на Советот на Град претходно изберете Ceasars како оператор.Цезар вели над 100 бизниси имаат јавно дадена нивната поддршка на развојот.Ова е одлична можност за Danville и околината.Тоа значи зголемување на работни места, приходи, и атракција за луѓе за да го посетат нашиот регион за поддршка на нашите локални бизниси", рече Пит Hairston, сопственик на Бро Пит е ресторан.Цезар сака да repurpose на Реката Дан текстилни комплекс во казино и забава дестинација.Казино гигант има вети дека ќе треба да ги споделите со Danville минимум од $5 милиони евра на годишно ниво во игри даноци и се очекува да се обрне нагоре од $4 милиони евра секоја година во локална сопственост, хотел, а продажбата на даноци.Критичарите на донесување на казина на нови пазари тврдат коцкање резултати во долниот недвижности процена.Не е така, вели еден Danville realtor.Хемптон Wilkins вели казино ќе се зголеми туризмот и корисни само за на пазар.Тој поседува Wilkins & Ко.Брокерите, еден од регионот е најголемиот недвижности фирми.За неколку децении, нашиот регион, барал начини за привлекување на туристи за нашата област.Референдумот е нашата можност, и ние не може да го пропушти шансата за тоа," Wilkins прогласи gw2 ecto коцкање вреден.

"Јас сум работел на туризмот за 30 години во Danville, и одеднаш, тие ставање во нашиот скут." Рик Barker Својства, Џејмс Искри Изнајмување Својства, Маршал Стан Имот, и Црвена Врата Својства се дополнително поддршка на Danville казино.Ако е одобрен, Danville казино ќе донесе 900 изградба работни места во регионот, и на последователните 1,300 полно работно време постојано вработување, Цезар Забава објавен претходно овој месец.Казино вели дека секој постојан работник ќе бидат платени минимум од $15 на час.На приход по глава на жител за Danville жителите во 2019 беше само $22,200 — кои се споредува со околу $11.28 на редовен распоред.Цезар Danville ќе дојде со минимум 300 четири star hotel соби, бројни ресторани и барови, 35,000 квадратни метри на конференцијата простор, а 2,500-седиште забава сала, спа, и казино со слот машини, маса игри, покер соба, и sportsbook.Цезар вели "Да" гласаат на казино референдумот се гласа "за работни места и десетици милиони во нов даночен приход за Danville." "Казино летувалишта се обезбеди стабилно вработување за домаќин на заедницата и регионот", компанијата, рече gw2 ecto коцкање најдете магија. "Овие не се само работни места — тие се можностите за кариера со глобалната компанија која инвестира во своите вработени и е посветена на промовирање-од-во рок од културата." gw2 се вознесе прстен надградба слот.