Presque Isle онлајн казино па

Полицијата на Јужна кореја туристички остров на Jeju се лов вработен на Слетување International, Jeju Shinhwa Светот.Тоа е по Хонг Конг-базирани оператор пријавени US$13.38 милиони евра во кореја банкноти отишле водат за исчезнати од казино безбедно.Јужнокорејската новинска агенција Yonhap извештаи дека женскиот Малезија работник задолжен за пари лево за одмор пред Божиќ и сега е incommunicado.Пари им припаѓа на Слетување International.Случајот е mystifying бидејќи голем износ на пари ќе биде тешка и премногу тешко за транспорт.Според Yonhap, 291,200 50,000-победи сметки се водат за исчезнати, со што ќе се пополни околу 12 apple кутии.Вкупната тежина на банкноти ќе бидат повеќе од 617 lbs.Полицијата веруваат дека тоа е многу веројатно парите се уште е на островот поради тежината на транспорт тоа неоткриени преку аеродроми или seaports.Сепак, тие велат дека тие се држат отворени сите можности.Полицијата изјави Yonhap дека безбедносните снимки од време на кражба биле избришани.Тие се сомневаат најмалку двајца сторители биле вклучени поради bulkiness на пари.Но извештај во кореја Пати го цитира еден полициски службеник кој рече дека парите се појави биле направени во текот на период од седум до осум месеци.Отвори во 2018, Jeju Shinwa Светот е огромна casino resort дестинација, се состои од хотели, неколку тематски паркови, waterpark, и К-Поп тематските центар за забава.Како и со сите, но еден Јужна кореја казино, тоа е странец-само, што значи жители се забранети од коцкање.Тоа не е нечуено за казино вработени да одат исчезнати со големи суми на пари.Во септември 1992 година, благи-обноски благајната на Stardust sportsbook во Лас Вегас, Бил Brennant, заврши до неговата смена на ручекот, како и обично.Тој нишаше неговата торба преку неговото рамо, случајно рече збогум на неговите колеги, и се упатија кон излезот, само како што тој не секој ден.Освен на овој посебен ден, Brennant е' торба беше полнети со $500,000 на казино е пари, во вредност од околу 1 милион долари денес presque isle онлајн казино па. Brennant исчезна во тенок воздух, никогаш да не се видат повторно.Во јули оваа година, во Лас Вегас Песоци Корп реши тужбата со незадоволните high roller кој тврди дека вработените на своите Марина Беј Песоци сопственост во Сингапур имаше пренесени $6.5 милиони денари на неговите средства на други казино патрони не знаеше без негова дозвола.Во септември, LVS ангажирал закон фирма да се испита вработен трансфери на повеќе од $1 милијарда во коцкари' пари на трети лица. presque isle падови покер соба календар.