дека победи на играта на покер

LVS го ангажирал познатиот Универзитетот Харвард закон професор и судницата славна личност спасител Алан Dershowitz да се дојде до својата спасување во долгогодишниот суд битка дека победи на играта на покер. "На корпорацијата .. покер spiele kostenlos преземете германски.
Лас Вегас Песоци (LVS) Корпорација 12-годишно момче, multimillion-долар правна битка со Хонг Конг бизнисмен Ричард Suen продолжи во Невада Врховниот Суд на 26 јануари покер spiele kostenlos ohne anmeldung. Adelson тврди повик има "нула влијание на материјата" и дека Кинеската влада не се меша со процесот на лиценцирање на сите.Денес, LVS' адвокатите ќе тврдат дека судијата во 2013 судење направени грешки, вклучувајќи ги и "не е правилно подучување на жирито на барањата за утврдување на одговорност." "Во овој случај, заспан corporation без вработени со цело работно време или документирани бизнис операции добиени $100 милиони пресуда за наводно организирање на две средби со Кинески функционери кои наводно предизвикани владата на Макао за издавање на игри под-концесија во Лас Вегас Песоци," LVS' адвокати, тврди дека во поднесување покер spelen онлајн сретна vrienden. Suen исто така тврди дека, по средби со Кинески официјални претставници, Adelson interceded во име на Кинеската влада во својот обид да го победат правото да биде домаќин на олимписките Игри.Според Suen, Adelson направи повик кон Куќата Мнозинство Лидер во времето, Том Задоцнување, барајќи од него да блокирање на конгресот резолуција да и се спротивстави на Кинески понуда покер spiele kostenlos spielen ohne anmeldung.