различни покер дека не е се подготви

BL: Интересен увид за сигурни.Доаѓа од онлајн коцкање индустрија мене, јас мора да се праша ова прашање - што функции се најважни за вас во онлајн коцкање веб-сајт?TK: сакам да биде во можност да направи некои креативни parlay и предлог wagers.Има опции да се направи игра на игра, без подигање на страна или вкупно е одличен начин за мене да се обиде да направи некои пари на играта што може да биде премногу тешко да ги собереш.Ако некој интернет сајт исто така, може да обезбеди истражувачки алатки и информации, дека секогаш е добро да се имаат.Брзо и лесно исплати се мора различни покер дека не е се подготви.

(Сигурен сум дека неговата случајно што на Онлајн Бинго Самит е играч панел е секогаш случај најпопуларните сесија).Мојот Бостон, нејзините корени се изложени мене многу умираат-тешко спортски фанови, од кои многу се, исто така страствен спортски bettors.За да се добие увид во умот на еден такт спортски bettor, разговарав со еден од моите добри Бостон врз основа пријатели кој сака да остане анонимен, па ние ќе се однесуваат на овој одреден поединец како "Kidd" за доброто на интервју.Беки Liggero: Welcome, нејзината секогаш е убаво да се трошат време со колеги Bostonian - имам тајно да се пропушти дека Бостон акцент.Така знам дека се големи (Американски) фудбалски фан, кажи ми што МАК тим ќе љубов оваа година и зошто?На Kidd: јас се обидувам да се погледне за тимови летање малку под радар.Има одлив и протокот на сезоната, така јас мислам идентификување вредност тим на почетокот е важно.Како и секој пазар, учесниците може да се фати за брзо и линија може да се промени прави еднаш атрактивни вредност тим премногу богат, така што секогаш треба да бидат на потрага низ година.Мислам дека Texans и Полначи се такви два тима се сега.Тоа може да се промени како на сезоната напредува.Мислам дека Broncos се премногу скапи.Тоа не значи дека нема да се покријат некои игри, но ќе плаќаат поени премиум преземање на нив број на студ покер интимно крстозбор. Add to дека изненадувачки sportsbetting вести од Њу Џерси и работите се почнуваат да се добие интересна.За оваа недела колона, јас сакав да дознаете од прва рака што прави Северна Америка bettors функционирам, каде и како тие избираат да ги трошат своите пари и да добиете на нивните мисли на регулаторните прашања.Јас исто така мислам дека тоа е убаво да се промени за да се слушне од реалните bettors што е спротивно на вообичаените индустрија професионалци и експерти.

BL: Њу Џерси е борба за право да ги нуди спортски обложувања и тие конечно постигнаа напредок.Како би правни спортско обложување во Њу Џерси влијание вашиот коцкање дестинации?TK: Тоа навистина не сакаше да направи голема разлика за мене.Имав еден пријател, кој живеел во Вегас за 5 години и јас прашав дали тој хитови книгата многу и тој ми кажа дека сите само го користи локален човек.Единствениот пат кога тој хит казино книга е кога луѓето беа во градот или за поголемите настани со група на луѓе.Но јас ќе треба да се размислува ако не беше забавно место да се оди со еден куп пријатели да се направи некои облози и да имаат добар викенд би се движело има барем неколку пати во годината malette покер 500 чипови во евтини. BL: Ова има сите се многу остроумен, јас не можам да ви се заблагодарам доволно за споделување на вашата експертиза со нас денес.Уживајте во МАК сезона - оди Pats!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. BL: кои се најголемите разлики меѓу обложување на МАК и NCAA фудбал?TK: најголемата разлика е конзистентност.Колеџ екипи се далеку помалку конзистентни.Просек на тимот или дури и лош тим може да се добие копија за instate ривал и да се добие победа против ривал.Погледнете ривалството во Орегон.Орегон St Beavers и Универзитетот на Орегон Патки секогаш имаат епска игра дури и ако една од двете е тоа лоша година.Ако гледам на Beavers добивање на 2 или 3 touchdowns јас секогаш чекан нив.Тие имаат тенденција да се игра патки блиску почесто отколку не.Исто така, Bama и Обурн, иако двете екипи се доста силна оваа година malette покер со чипови. BL: Како страствен вистински пари коцкар, какви се вашите мисли на фантазија спорт?Дали е тоа интерес за вас и зошто?Уживам во фантастичен фудбал, но повеќе поради мојата љубов за игра.Јас ја играат само во една лига со скромна $150 купи-во, но тоа е повеќе за другарство со моите пријатели и да се зборува листа.Тоа може да биде малку досаден на моменти и јас знам некои луѓе се игра во повеќе лиги, но за мене една лига е во ред.Тоа е исто така добар начин да ги пратите на новите ѕвезди кои секако можат да бидат корисни во идентификување на тимови што би можеле да сакаат да се стави некои пари на malette покер за продажба во тунис. повеќе традиционални фиксна шансите обложување?TK: ми се допаѓа 3-4 тим parlays како ризик враќање е доста солидна.Нешто со 5-6 нозе нема да биде толку долго шут, но неколку пати годишно одам на една или две навистина големи оние со некои пријатели ако картичката за таа викенд изгледа како добра.Тие се само толку тешко да се погоди.На тој белешка, исто така, јас не сум голем фан на teasers.Ако мислите дека ќе ви треба екстра 6 или 9 поени најверојатно не како страна која многу и онака.