Malette покер за продажба во мароко

Polk нарекува Negreanu на 'срам за покер,' и Negreanu реагираше со прашувате како некој кој ја изгради својата репутација со уништување на другите може да биде позитивно влијание врз заедницата.На ноќ во прашање, термометри разбиена насекаде како тензија изграден, и ниту еден играч нема ништо.Андреј Neeme дојде од никаде да победи на Видео Блогер и Најголемите Influencer награди (Скот Blumstein заработил Турнир Перформанси на Годината).Во последиците, Polk создаде 22 минута видео каде што, меѓу плетеницата на работите, тој призна дека неговата тага во се донесени повеќе за некоја награда malette покер за продажба во мароко. Pliska и тим имаа beady eye цврсто фиксирани на Лос Анџелес Покер Класичен (LAPC) оваа недела.Алекс Foxen bested поле на 50-тркачи да ги симнат на $424,625 првата награда по тепа Ник Petrangelo во главите-up постапка.Главниот Настан привлече 493 учесници, создавање на $1m првата награда, и дека сега почива во банкарска сметка на Денис Blieden, откако тој победи Тоби Луис во главите-up постапка.На WPT Суровини се Справи домаќин, Фил Hellmuth, живеел до неговиот прекар кога тој се продаваат 60% од неговото купи-во на YouStake и потоа прескокнат Ден 1 во целост.Не дека тие треба да се жалат.Работно автор/part-time покер играч заработи $28,164 за неговите навивачи по завршувањето на 15-ти.Светската Серија на Покер Snub APA; Spinella го Прави тоа Повторно Една од најголемите разочарувања во APA е отсуството на било на WSOP bigwigs палење казино bitcoin повлекување на reddit. На г 1,100 Главниот Настан привлече 1,076 записи, а Крис Brice освои £187,500 првата награда.И уште интерес во Морис и Brice беше позитивно мравка-како во однос на virality околните Џејк Коди е победа и последователните ѓаволиите во г 2,200 Висока Ролери.На PokerStars Тим Про победи областа на 116 учесници да победи на г 42,670 првата награда, и веднаш двојно тоа во рулет маса, кога тој се стави на многу на 'црно.' DTD сопственик, Роб Yong дури и откачи топката за lad.Тоа беше тешка недела за Коди.Тројна Круна Победник врати на vlogging каде што зборуваше за својата раздели од својот партнер, и сите проблеми кои доаѓаат со тој вид на бизнис комплицирано понатаму по тоа што имаат дете заедно.Сум го напишала за својата дилема во Маски: На Algedonic Животот на Џејк Коди.partypoker ТЕЛЕВИЗИЈА се пресели во Уругвај за латинска Америка Покер Првенство, и Fabrizio Гонзалес поразен 34-членки да ги преземат $79,000 првата награда во $5,300 Супер Висока Ролери.Гонзалес победи во форма Joao Simao во главите-up постапка палење казино лошо победи бонус. "Не само добивки но, она што јас се обидував да се стави во светот и направи за покер.Јас работев навистина тешко.Најдобрите јас некогаш ќе се направи и индустријата не видите дека е доволно добар.Тоа ме натера да се чувствувате тажно." И тој не се шегувам палење казино блокирани во австралија.
"2017 беше и секогаш ќе биде најдобар година што некогаш сум го имал во покер", рече Polk палење казино бонус кодот 2021. Joao елиминирани неговата сопруга, Луиза на третото место.Можеме да очекуваме уште еден развод ладен vlog во наредните месеци.И partypoker поддржувач, Леон Tsouernik беше во вестите повторно оваа недела.На Лас Вегас Окружниот Судија фрлил од неговите наводи дека Австралиската Висока Удели покер играч, Мет Кирк, и АРИЈАТА conspired да се добие него пијани и да победи милиони надвор од него, додека inebriated.Нето резултати значи Tsoukernik мора да плати Кирк правни записи.Ауси Мет е битката за враќање на $2m кредит продолжува. Во оваа недела Повикување на Часовникот ние ви донесе до брзина на некои случувања вклучување на Даг Polk, неверојатно ballsy потег од страна на Џејк Коди, и многу повеќе.Ако постои една лага е дека најголем дел од човештвото се чини дека имаат заедничко тоа е оваа: "не ми е гајле што мислат луѓето за мене?" Секое мислење е тули, секој сечење коментар на цемент кој се гради нашата личност.Се разбира, ние се грижиме, и оваа недела видовме одличен пример на тоа што од повеќето невообичаени места.Кога станува збор за его, тие не доаѓаат многу поголем отколку оние кои живеат во внатрешноста на черепи на Daniel Negreanu и Даг Polk.Оваа недела, пар отиде глава-до-глава на Американската Покер Награди (APA) изработка на shortlists во Видео Блогер на Годината, како и Покер Најголемите Influencer категории (Polk, исто така, направи Најдобар Турнир Перформанси shortlist).Пар се судрија неколку пати на Твитер во start-up на настанот. Еден норвешки покер играч, кој откако заврши на четвртото место во недела Милиони освои $1.6 м играње на PokerStars Казино слот машина во истата недела Фил Galfond сугерираше дека PokerStars би можел да заврши како само тоа.Тоа беше, исто така, неделата дека BetStars и PokerStars ќе се соединат маркетинг мускулите за Голема Трка – настан кој amalgamates покер турнир со Cheltenham Злато Чаша.Јас пишувам за насоката PokerStars е земајќи ги во: Стави сето тоа на Црно: PokerStars Маркетинг Коди стил.Еден норвешки покер играч, исто така, освои Unibet Отвори Главниот Настан во Лондон.Андреас Wiborg поразен 349 учесници да победи на г 56,807 првата награда. Win беше малку помал од $1.6 m, на неговиот countryman, но, секако, не треба да се sniffed at.Последно, но не и најмалку, на француски онлајн покер соба Winamax продолжи подготовките за Европската заедничка ликвидност започне со потпишување Лав Margets и Joao Vieira како бренд амбасадорите за да се испумпува на порака преку португалски и шпански звучни системи.Битови и Bobs Дојл Brunson се чувствува на Твитер топлина повторно оваа недела, овој пат емитуваше неговите контроверзни мислења на контрола на оружјето.Јас пишува за тоа тука: Уметноста на Покер v Уметноста на Човекот: Може да ние Sepaarte Двете?Покер Централна најави друг PokerGO Оригиналот.Супер High Roller Клуб карактеристики животот на висока удели regs.И АРИЈАТА и Покер Централна објави планови за да го ревидира лотарија систем ако 2018 Супер High Roller Сад прекрши својата 48-играч капа.Јас го напишав за тоа зошто тоа е лоша идеја: Вештина, Среќа или Пристрасност: 2018 Супер High Roller Лотарија Систем се Уште во Место.Време дами и господа, ве молам.Некој ја има само нарекува часовникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.