Skycity казино Queenstown отворање часа

На Генерален Конзулат на Антигва и Барбуда започна официјалната GoFundMe страница за да помогнат во ублажувањето на некои од страшно страдање предизвикана од Ураганот Irma skycity казино queenstown отворање часа. CalvinAyre.com ги повика сите да го посетите официјалната GoFundMe страница и да се направи донација, и да се рашири зборот за да ги поттикнете другите да се даде.Важно е да се признае дека, за разлика од регионот и други острови, кои претрпе Ирма е полна гнев, Барбуда нема голема Европска сила зад тоа за спасување надвор, и на тој начин мора да се потпираат целосно на обемот на поединци да се врати на нозе.Барбуда беше опустошени минатата недела од страна на Ирма Категоријата 5 бес, оставајќи ги своите 1,800 жителите во суштина бездомници по 95% од островот структури биле срамнети со земја.Островот во моментов е напуштена, бидејќи владата на Антигва и Барбуда евакуирани и сите жители на Антигва како Ирма е followup, Ураганот Хозе, создаден надолу на островот , заканувачки, дури и повеќе уништување.Кога потешкотии конечно да помине, трошоците за враќање на Барбуда до некое ниво на нормалност ќе се неверојатни.Бројни GoFundMe страници се покренати да им помогне на Барбуда е бездомници, но владата сака светот да знае дека постои официјална страница на која луѓето може да придонесе со сигурност дека помош ќе се добие на луѓето кои имаат потреба од тоа.Официјалниот Барбуда Олеснување Фонд страница е раководен од страна на Генерален Конзулат на Антигва и Барбуда во Мајами.Страницата има поставено цел прибирање на средства од $1m, и сите средствата собрани ќе биде ставен кон итна помош, вклучувајќи храна, вода, лекови, бебе формула, облека и градежни материјали.И се сеќавам – на Калвин Ayre Фондацијата има вети дека ќе треба да се одговара на сите онлајн коцкање индустрија донации за Барбуда е олеснување на напорите до $1m.Ова е во прилог на $1m дека Калвин Ayre веќе лично се залагал за ослободување напор.Па затоа не заборавајте да препрати копија од вашата донација приемот на [email protected] и донирајте се брои два пати.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не изумител на рулет убиени себе.