казино Midas без депозит бонус

И покрај тоа што е во потрага како поразен сметка, поддршка за донесување на Законот C-290 продолжува да расте во Канада.Последната група да се фрли својата целосна поддршка кон легализирање еден спортски обложување во Канада е Виндзор-Есекс Регионална стопанска Комора, кои сега се здружија силите со други стопански комори во Квебек и Атлантскиот Канада во својата поддршка за донесување на законот.Сите заедно, коморите се испраќање заеднички писмо за поддршка на законот, кој е во потрага во менување на јазик и за одредбите на Кривичниот Законик, кои во моментов го прави незаконски да се обложи на "која било раса или борба, или на еден спортски настан или спортски натпревар".Треба да Сенатот го одобри донесувањето на законот, секој од Канада провинции ќе им биде дозволено да одлучат за да дозволите или да продолжи да забраните – и услови на поранешниот – обложување на еден спортски настани.Но, додека бил доби огромна поддршка од сите партии во Куќата на Ризницата, Сенатот е друга работа во целост, се прашува Сенаторот Боб Runciman, голем backer на законодавството, да се признае дека силната опозиција во Сенатот му даде причина да се верува дека бил нема да бидат положени во скоро време.Но, овие комора коалиции се безстрашен.Тие се уште се обидуваат да се добие нивните гласови се слуша и се прави нивниот дел во фрлање својата поддршка за законот казино midas без депозит бонус. "Комората коалицијата поддршка на Сметка C-290 продолжува да расте низ целата земја," Мет Marchand, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Виндзор-Есекс комора, изјави CTV Виндзор microgaming казино бонус sans депо. "Покрај тоа, две третини од Канадскиот даночни обврзници поддржуваат легализирање спортски обложувања според неодамнешната Ipsos Рид анкета." Предлагачите на законот продолжуваат да тврдат дека донесувањето на C-290 ќе придонесе значително за локалните економии што ќе им овозможи на еден натпревар спортски обложувања и во нивните надлежности.Дополнителни работни места ќе бидат создадени; повеќе пари ќе дојде; и нелегално обложување ќе биде curbed во корист на правен систем кој ќе овозможи државата да заработи пари од даноците што не се да шмркаат со преовладувањето на оф-шор и подземни обложување што се случува во земјата секоја година.Атлантскиот комора на претседателот Пјер Cadieux исто така, го поддржа донесувањето на законот, велејќи: "Во ера каде што владите се стегање долу на затајувачите на данок и се претвора во рогоносец се чини очекувано дека за да се движи напред, да ја легализира овој вид на обложување ќе биде win-win за Канадскиот гејминг индустријата, како и за Канадскиот даночниот обврзник".Дали нивните гласови се доволно за да го убеди Сенатот го усвои нацрт-законот е сосема друга работа, иако.И ако Сен казино midas слободни бонус кодови. Runciman е стравови дојде до реализација, тогаш сето ова ќе заврши се за ништо.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино midas без депозит бонус кодови.