Quand Ouvre Les казина Partouche

Макао, Кина, јуни 15, 2017 – Тоа беше голем ден за Индија Zarvan Tumboli кои влегле во последниот ден од Отворањето на Настанот 300K Загарантирана со магацинот под просечен потоа се сврте нагоре да бегаме со првиот трофеј и HKD 74,300 ладна пари во кеш првата награда.АПТ Macau 2017 започна својот втор ден од серија со 36 играчите се враќаат за Отворање Настан во Макао Милијардер Покер соба во Вавилон Казино.На чело бил Јапонија Ryota Hisayama кои bagged до најголемиот оџакот на претходниот ден quand ouvre les казина partouche. Hisayama продолжи својата импресивна изведба, одржување на чип води за добар дел од денот, а потоа се прави тоа во финалето на чело на круг да се обиде и донесе сето тоа дома.Додека ние знаеме конечните резултати, тобоганот акција што води до Tumboli е победа беше навистина месо на приказната.Битката за титулата Пред финалето дуел, Tumobli елиминирани Јуани Висат Zhong во 3-то место на работ Hisayama 2:1 во чипови.Штом акција продолжи, Tumboli праша Hisayama ако тој бил заинтересиран за договор.Тоа беше одбиен.Од таму, тоа беше игра време за првиот трофеј на серијата.Тоа беше Hisayama кои се соблече за добар почеток, освојувајќи неколку раце се додека не се доведе беше наскоро неговиот држи♦5♣ на одборот на♣ 4♣ 8♣ 3♠ 8♦. Tumboli меле до тоа да се врати, дури и тогаш retook 2:1 водат по тврдејќи големо тенџере што видов три-bet preflop.

Tumboli check-крена сите на пораз на 10♥ 6♦ Еден♦ и Hisayama укината.Сепак, Tumboli е задржете на врвот не трае долго со Hisayama повторно retaliating.И двајцата играчи биле во preflop, Tumboli со П♣ 8♥ и Hisayama со♠ имаат ист 10♣.Карти имаше 10♠ имаат ист П♠ имаат ист 4♦ 8♣ давање Tumboli блиска победа со своите две пар, но со реката 10♦, Hisayama подобрување на патувања и тоа беше уште 2:1 вклучете нагоре, овој пат за да Hisayama корист.Следниот тешки судирот се случи на пораз на 7♣ 5♣ 8♥, двајцата играчи ги испратија своите чипови во средината quand ouvre les казино игри. Hisayama имаше♠ имаат ист 8♣ топ пар додека Tumboli имаше 8♦ 5♦ две пар.Следните две карти беа празни и Tumboli беше направите резервни копии на повеќе од 2:1 во чипови.Тоа мора да е златен момент, бидејќи од тогаш натаму, Tumboli почна да се повлече додека Hisayama се пресели ги сите во со П♦ 10♠ имаат ист и се соочуваат Tumboli е К♦ 6♣.Ширењето дојде П♥ 4♠ имаат ист 4♣, веднаш скокање Hisayama во предниот дел, но со К♥ пак тоа е во близина на текот quand ouvre les казино en франција. The10♥ реката заврши играта и Tumboli заробени победа.За неговите напори, Hisayama заработил HKD 43,500 за неговата второпласираниот заврши.Исплати ќе бидат објавени наскоро во Настаните & Резултати страна на Јапонија Tetsuya Tsuchikawa победи на Љубовта настан излетаат на 6-то место заврши на Отворањето на Настанот, Јапонски про Tetsuya Tsuchikawa влезе на Анте за Добротворни цели настан потоа го зеде сите на патот кон целната линија.Настанот за доброто на Светиот Куќа на Милост Macau дру во 19 играчи за дарежлива HKD 9,500 донација на добротворна организација.Остатокот отиде на наградата басен со Tsuchikawa тврдејќи дека HKD 9,500 врвот награда, а на настанот трофеј.Исплати 1 Tetsuya Tsuchikawa – Јапонија – HKD 9,500 2 Рој Wan – Хонг Конг – HKD 5,700 3 Lok Тин Чан – Хонг Конг – HKD 3,800 Види некои од првиот ден забава во нашите секојдневни моменти видео објавено во ПРЕПОРАКИ на YouTube канал.За медиумите прашања, може да контактирате со: Monique D quand peut на doubler ау blackjack.
Suñega е-пошта: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина легендарниот граничниот 2.