Quand Ouvrira ле де казино монтреал

Лондон-листата обложување и игри оператор Вилијам Хил ќе започне својата Г-дин Зелен бренд во Латвија и ќе се користат Игри Иновации Група (Свирка) софтвер платформа за својот влез на пазарот благодарение на неодамна потпиша договор.Долгорочен договор, наводно, гледа Малта-компанија со седиште снабдување онлајн казино, sportsbook и пред крајот на услуги за Г-Зелена.Претходно оваа година, водечки обложување и игри компанија купи 92% од акциите во Mr Green матична компанија, MRG, во г 245m ($315m) се справи.Сегашниот договор е "врз основа на приходите споделување и се очекува да одат во живо во Q2 2020 со ограничен придонес на Свирката е во рамки на вкупните приходи во 2020 година, и зголемување на 2021 па наваму," според неодамнешното соопштение за медиумите.Она што тие си велат: Коментирајќи ги неодамнешните на договорот за партнерство, Главниот Извршен Директор за Г-дин Зелена Латвија, Janis Tregers, рече.. quand ouvrira ле де казино монтреал.

"Ова е возбудлив момент за Вилијам Хил Група бизнис во Латвија, каде што се движиме напред со нашата стратегија да се воведе глобален бренд, како што се Г-Зелена до пазарот.Гледаме тоа како совршен комплимент за локално добро воспоставена 11.нн марка, исто така домаќин на СВИРКА platform слот машина легендарниот граничниот 3. By тесно соработувајќи со СВИРКА и примената на новите технологии од производот, усогласеноста и други аспекти ние сме во можност да ги натера 11.нн до втората позиција меѓу водечките брендови на пазарот.Сега е време да се направи Г-дин Зелена сличен успех," според 13 декември 2019 соопштение за медиумите.За својот дел, Игри Иновации Група, Главен Извршен Директор, Ричард Браун, додаде.. слот машина лиценца јужна африка.
"јас сум задоволен да ве информираме ова проширување на нашата соработка и партнерство со Г-Зелена.Латвија е интересен пазар за онлајн коцкање, ние сме во потрага напред за поддршка на Г-дин Зелен раст, со силна, безбедни и забавни производ." Значителен раст се очекува: Според соопштението за медиуми повикувајќи се на податоци од обложување и игри консултантски услуги, H2 Коцкање Капитал, на летонија интерактивни игри на пазарот се очекува да порасне за над 35 проценти во текот на следните две години, со пазарна вредност од околу 125 милиони евра во 2022. слот машина лиценца во малезија.