слот машина лиценца јужна африка

Спортско обложување оператор Smarkets има потпишано договори со казино инвеститорот и операторот Полна Куќа Прибегнува кон нудат онлајн спорт wagering во Индијана и Колорадо слот машина лиценца јужна африка.
Smarkets планови да првично работат својата неодамна започна SBK sportsbook како дел од мулти-милион долари, долгорочни договори.Индијана спортски обложувања законодавство стана закон во Мај, кога Гувернерот Ерик Holcomb го потпиша законот, точно една година по PASPA беше поништена од страна на САД Врховниот Суд слот машина лиценца во малезија. SBK ќе биде на располагање на играчи во Индијана за да преземете за iOS и Android во крајот на 2019.Во меѓувреме, Колорадо жители ќе гласаат во ноември да го ратификуваат на државата спортски обложувања сметка.Ако тоа се одобри, онлајн спортски wagering би можеле да се нудат во државата од страна на Пролет 2020 година слот машина лост секојдневно тематските крстозбор. Smarkets вели тоа е исто така најверојатно ќе се воведе својата обложување размена на услуги, каде што играчите се во можност да се обложуваат против едни со други наместо букмејкерот, како се повеќе и повеќе држави ја имплементираат онлајн спортски обложувања.Организаторот има обработени над £14bn ($15.6 bn) во обем преку своите обложување размена на услуга.Алекс Stolyar, Полна Куќа Места SVP & Главен Развој Службеник, рече: "Ова е многу возбудливо време за спортско обложување во Индијана и Колорадо и ние сме среќни да се здружат со Smarkets."На SBK sportsbook платформа носи многу нови иновации на индустријата, вклучително и единствена социјална мрежа за да се зголеми клиентите искуство." malette покер cultura 500 токени.