сан мануел казино во сан Bernardino калифорнија

Канада е Amaya Игри Групата се обидува да се подигне $40m преку приватни споделување на сместување сан мануел казино во сан bernardino калифорнија. Amaya го погоди договор со Canaccord Genuity Корпорацијата и други застрахователи да се движат 6.4 м обични акции, со Canaccord одржување на опција за купување на дополнителни 15% од акциите за дополнителни $6m сан мануел казино hr број. Amaya очекува да го затвори договорот од јули 11 очекување на одобрување од Торонто Берзата е Потфат Размена, туку сите хартии од вредност продаваат преку договорот се предмет на четири-месечна задржете период.Дека Amaya може да бараат свежи пари се зголеми тешко може да се изненадувачки, со оглед на френетичен темпото на преземањата компанијата има поставено во текот на изминатата година или така.Во 2012 сам, компанијата bolstered својот опсег преку додавање на развивачите на софтвер Cryptologic, онлајн покер мрежа Ongame и игри уред снабдувач Кадилак Џек.Трошоците поврзани со оние кои се донесени доведе до Amaya објавување $7.1 м нето загуба за 2012 година и понатаму $7.4 м загуба во Q1 2013 сан мануел казино е отворена.

И Amaya извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov сеуште не се најде начин за спречување на неговото стекнување апетит.Претходно овој месец, Amaya најави дека имаше потпиша договор за да се здобијат со Лос Анџелес-врз основа на лотарија и игри производ дизајнер Дијамант Игра Претпријатија за $25m.Дијамант Игра работи 1,800 Среќа Табот и LT-3 инстант билет вендинг машини во текот на 40 локации низ седум јурисдикции во САД и Канада сан мануел казино денес часа. Baazov рече Дијамант Игра технологија би "се зголеми нашиот лотарија стапало во Северна Америка, додека планирани да се accretive да се прилагоди EBITDA." Како дел од договорот, Amaya се согласи да обезбеди Дијамант Игра со кредитна објекти во вредност од $2.5 m за да ја исполни својата постојните договори до стекнување е завршена.Во меѓувреме, финансиски податоци кои произлегуваат од Amaya е стекнување на Ongame од Bwin.партија дигитална забава во ноември е подигање на веѓите меѓу онлајн покер заедница.На денот на трансакцијата се заклучи, Ongame имаше играч обврски во вкупен износ од $15.7 m, додека бизнис имаше само $4.9 m 'парични средства и парични еквиваленти" на рака.Во она што може да дојде како шок за некои играчи, фактот дека Ongame одржуваат само 31% од својот играч обврски во пари повредени ниту Меѓународните Сметководствени Стандарди, ниту стандардите на Ongame е регулатор на Гибралтар Регулаторно тело превземи покер тексас boyaa ios.

Baazov кажано Pokerfuse дека, бидејќи тоа претпоставува контрола на Ongame, Amaya го одбрал да строго ги изолирам играч средства од оперативниот капитал.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre превземи покер тексас boyaa apk versi лама.