превземи покер тексас Boyaa Apk

Во Германија и Новата Држава Договорот за Коцкање (GluNeuRStV) наводно, стапија на сила вчера, па како да го револуционизира локалните iGaming пазарот преку овозможување на имателите на одобренија и дозволи за законски да понуди голем број на онлајн видео покер и слот за игри.Според четврток извештај од вестите доменот на iGamingBusiness.com, на законодавството било години во изработка и само дефинитивно ратификувана во април преку крајната согласност од пратениците во германската држава Северна Рајна-Вестфалија.Извор објасни дека оваа мерка се обврзува заверена iGaming фирми да се спроведе широк спектар на играчот мерки за заштита, вклучувајќи максимум €1 ($1.18) еден удел слот прагот и ограничување на во-игра sportsbetting на следна цел стрелец на првенството и финалето пазари само.За дополнителна заштита: вести домен се изјасниле дека GluNeuRStV е исто така доведена во целосна забрана на живо-дилер онлајн казино игри, заедно со задолжителни ладење-оф периоди додека ограничување на punters максимум од €1,000 ($1,185) во месечна депозити.За да се надополни сето ова и лиценцирани iGaming оператори, сега се дополнително бара да се воспостави крос-платформа за самоисклучување системи за оние кои се загрижени за развојот на коцкање зависности и бидете сигурни дека ниту еден од нивните маркетинг е да се биде насочена кон малолетните лица или ризик од поединци.Тарифни проблеми: За својот дел и G3Newswire се изјасниле дека GluNeuRStV има уште повеќе претстави контроверзниот 5.3% данок на промет на онлајн видео покер и слот удели што веќе е побарано посебни тужби од Deutscher Sportwettenverband (DSWV) и Европската Игри на среќа и Обложување Асоцијација (EGBA) индустрија претставници.Овие тела се наводно наведувајќи дека оваа должност ќе доведе до channelization стапка од само 51% и даде нечесна предност на земјиштето-базирани оператори кои би можеле да на годишно ниво изнесува колку што €178.1 милиони ($217.9 милиони евра) во состојба на Баварија сам, кој ќе биде забрането според правилата на Европската Унија.Несигурна положба: Сепак, Renatus Zilles од германски Телекомуникации и Медиуми Асоцијација (DVTM) го поздрави започнувањето на GluNeuRStV и покрај фактот дека тоа допрва треба да биде одобрен од страна на Европската Унија.Претставници наводно продолжи да му каже на овој извор дека крајната поништување на 5.3% даночна стапка на iGaming промет би можело да доведе до работа загуби во земјата-базирани игри сектор, што е ситуација во која можеше да се избегне ако законодавците беше донесена 'соодветно време да се помине соодветна даночен закон кој, исто така, е во согласност со Европските стандарди." Zilles, наводно, изјавил.. превземи покер тексас boyaa apk. "главните жртви ќе бидат општините, федералните држави, државата игри казина или банки и аркадни оператори кои ќе мора да платат милијарди во надомест на штета во случај на повреда на Европската Унија за помош на државата законите, што би значело губење на голем дел од околу 80,000 работни места во индустријата." превземи покер тексас boyaa apk лама.