заработи за живот со покер

Обединетите Лондон F заработи за живот со покер. е светски само managerless фудбалски тим по нивниот претседател одлучи да им овозможи на фановите да изберете на тимот врз основа на Дневна Фантазија Спортски стил поени систем.Брајан Robson беше мојот прв омилен плеер; потоа Ryan Giggs, Дејвид Бекам, Пол Сколс, и конечно, Вејн Руни.Тој ме потсети на една млада Павле Gascoigne, но во последно време, тој е потсетат мене повеќе од Bamber Gascoigne.Откако еден од најопасните напаѓачите во светот на фудбалот, тој е morphing во Мајкл Carrick.Тој не се справи; тој не може да се раководител на топката; тој не одат минатото играчи, и кога топката е во неговите нозе, тоа е како бумеранг – секогаш ќе странично и наназад.Против Watford за викенд, Руни направи 33 успешни додавања во текот на играта – 12 отиде настрана, 15 се вратив назад, а само шест отиде на север.Како фан на Манчестер Јунајтед, што ми беше доволно.Ако Вејн Руни не е доволно добар да се игра пред се во пресрет на Zlatan Ibrahimovic, тогаш тој треба да биде на клупата.И јас не сум сам во моите мисли.Зумирање надолу на автопат во понеделникот, слушање TalkSport Радио, огромното мнозинство на Обединетите фанови, кој се нарекува во сакаат него на клупата.Но, ние не сме на менаџерите на Манчестер Јунајтед.Но, што ако ние би можеле да бидат?На X-Фактор & Строго Дојде Танцување Ефект Марк Север е Претседател на Соединетите Лондон F победи на покер турнир. C.; а од страна формирана на почетокот на годинава, кој се игра во Есекс Алијансата Фудбалска Лига.Еден саботата вечер, дома со неговата сопруга, Северна беше потчукнување преку ТВ канали кога тој забележал дека Реалноста ТВ емисии доминираше на канали.Тој имаше Eureka!момент.Тој како да се вклучат Реалноста ТВ во Обединетите Лондон F победи чипови казино змеј потрагата xi. C.?Така Северна и неговата сопруга отворени бреинсторминг над една чаша чај и crumpets и излезе со преголема концепт кој го зема "можете да направите нешто што ќе го поставите вашиот ум да се" слоган на сосема ново ниво.Тие создадоа првиот во светот managerless клуб.Она што е Гужва, Трупот?Мешање на светот Секојдневно Фантазија Спорт (DFS) со Реалноста ТВ емисии како X-Фактор, Строго Дојде Танцување, и Гласот, на Север е дадена моќ назад кон навивачите.Тоа не е вистина – Обединетите Лондон F црн даб казино џекпот победници. C никогаш не било фанови, но Северна создадени над 2,000 од нив – повеќе од целината на тимови во Есекс Алијансата Фудбалски Лига – страна што ги прави неговиот менаџерски тим.Северна троши своето време пали мрежи, поставување на теренот страна видео камера, и curating сите статистика по секоја игра.Тој тогаш објави сите овие информации на клубот веб-сајт, и им дозволува на фановите да избере тим за следните игра врз основа на DFS стил поени постигнувајќи систем.Оние 2,000 навивачи не стои во кал, пие Bovril од купот.Тие се онлајн во земји како што се различни како Австралија, Аргентина, Бразил, Канада, Шведска и сад.И во револуционерен пресврт, бидејќи Обединетите Лондон филм на сите нивни натпревари – заедно со интересот на managerless систем е создаден во медиумите – заборавени играчи се во продавница за прозорецот на редовна основа.И нема запирање, на Север.Неговиот сака да се направи веб-сајтот дури и подобро, состави, уште повеќе, статистика и еден ден да се развие технологија за неговата 2,000+ менаџерите да се направи во-игра одлуки за замени, слободен удар кандидати кога се работи, и ништо друго решение дека би обично доаѓаат од устата на човек замрзнување неговите топки исклучување на touchline.Не концептот на работа?Обединетите Лондон F црн даб казино денес часа. во моментов се наоѓа на врвот на Премиер Поделба со две победи и нерешено.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre црн даб казино kingpins мени.