игра гувернерот на покер 2

MGM Одморалишта " нова Масачусетс казино објавија својот втор по ред месец на игри приходи се намалува, додека неговата Конектикат казино конкурентите се исто така во црвена боја.Бројките објавени во понеделникот на Масачусетс Игри Комисија покаже на државата две лиценцирани тули и малтер казино оператори генерирани игри приходи од $34.1 m во ноември, надолу од $35.5 m во октомври игра гувернерот на покер 2. MGM Спрингфилд, на $960m местото што се отвори своите врати за јавноста во крајот на август, објавија игри приходи од $21.25 m во ноември, надолу од $22.2 m во октомври и $27m во септември хит или пропушти блек џек тренер. Penn National Игри е слотови-само Plainridge Парк Казино генерирани $12.85 m, надолу од октомври е $13.5 метри хит или стојат - блек џек стан.
MGM Спрингфилд имаше заработил $9.5 m во првите осум дена од денот на операцијата, кој сугерираше дека имот е на пат да се реализира својата прогноза на $418m во игри на приходи во текот на првите 12 месеци од операција.Но, MGM Спрингфилд досега заработил само $80m во првите три-плус месеци и, како што велат тие на Игра на Престоли, зима доаѓа.Низ Масачусетс' јужната граница, Конектикат две племенски казино оператори беа, исто така, известување негативно ноември, нивните петтиот последователен месец од годината-на-година слот машина приходи се намалува.На Mashantucket Pequot Племенски Нацијата Foxwoods Одморалиште Казино објавија својата ноември слот приходи притискање $35.3 m, надолу 8% од истиот месец минатата година.Слотови се справи беше долу 4% до $454.8 м.Имотот нели објавено годишно-на-година слотови приходите подобрување од Мај хит или стојат на 14 blackjack. Mohegan Игри и Забава е Mohegan Сонцето место објавија својата ноември слотови приходи падне до $44m од $47.5 m во ноември 2017, а неговото место се справи со падна 5.6% до $555.2 м.На Конектикат племенски оператори биле во голема мера филозофски за опаѓа, велејќи дека тие се очекува да се земе еден хит откако нивниот голем сјајна конкурент отвори низ државата линија.Сепак, Mohegan Сонцето претседателот Ray Pineault кажано локалните медиуми дека "се намалува, се помалку отколку што се очекуваше" и на тој начин "не сме во сите разочарани." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre комо abrir слотови не ragnarok.