тешки вертикална слот удар

Русија тековната економска криза донесе и чекан и sickle долу на казина во соседните Белорусија.Русија е економијата се поставени ниско, со комбинација на ниски цени на нафтата и санкциите кои се наметнати од страна на западните нации следниве Русија воена misadventures во Украина.На рубљата изгуби половина од својата вредност минатата година и казина во Белорусија " капиталните Минск може да се смета колатерална штета на Русија економска имплозија.Казина во Минск стана многу популарна дестинација за руската коцкари откако Владимир Путин растурил казино коцкање да број на географски оддалечени назначени игри зони во 2009 година тешки вертикална слот удар. Просперитетна junket бизнис појавија како руски високо-ролки ја искористи предноста од Минск е близината – 90 минути од Москва со авион – и фактот дека Русите не бараат визи да патуваат во Белорусија.Брзо нанапред до денес и многу Минск казина се борат да ги пополнат казино табела места покер соби во кливленд во охајо.
Helen Keane, генерален директор на Шангри Ла казино, изјави За Guardian дека 80% од нејзината казино клиенти се Русите.Но, токму сега има многу помал број од нив прави патувањето, додека оние кои не се појавиш имаат многу помалку пари во нивните џебови од порано.Шангри Ла патрон и Москва инвеститорот Андреј Sergeyev користи за да се дојде до Минск казина еднаш месечно, трошење $10k по ноќ во табели.Неговото последно патување била неговата прва во шест месеци и тој планира да се трошат само $1k.Во Казино Ројал, Москва бизнис консултант Александар Isayenko рече руската коцкари имаше "исчезнаа" од економската криза почна покер соби во централна флорида. Keane, 30-годишниот казино индустријата ветеран, рече бизнис на Шангри Ла е исклучено 10% до 20% од руската економија отиде јужна но поостри фокусот на контрола на трошоците имаше ублажат дел од последиците.Други Минск места биле потешко хит, со пет казина – на Bakara, Милениум, Мираж, Викторија и Zolotoi Arbuz – имајќи ги затвори своите врати досега оваа година покер соби во шарлот nc. (Е 'Минск на" Белоруски збор за Атлантик Сити?) Keane предложи на масакрот уште не може да биде завршена, со други помали казина и слотови сали се тетерави на brink покер соби во cancun мексико. By времето чадот не се расчисти, Keane верува Минск ќе се замина со само неколку high-end коцкање зглобовите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино zu coblenz e.v. кобленц.