Banque казино услуга за обнова адреса

Во оваа недела покер вести преглед ние ви донесе на заштита од гребење на две книга се занимава од два многу различни покер добрите, повеќе вести на покер добротворна организација фронт, и изглед од Борис Бекер.Како PokerStars Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) глави во финалниот викенд повеќето од вас ќе се размислува на кој, по ѓаволите, се грижи?Јас ја добиете вашата точка, јас навистина не го направи banque казино услуга за обнова адреса. $5,000 е многу пари, и како Haley Hintze изјави за време на нејзиното интервју со CardPlayer начин на Живот е Роби Strazynski минатата недела 'износот на расположливиот доход обично се одредува рекреативни штекер, не обратно.' Но, чудата не се случуваат, и ако не ми верувате, само прашајте 34-годишниот Iwan Робертс.Францускиот медицинска сестра, кои живеат во чешка, кој оди со PokerStars псевдонимот 'Ethanolol' – која е веројатно hark назад во својот пијан минатото – логирани за да се игра во $2.20 & $11 купи-во Мини-WCOOP настани и навремено да ги освои двете од нив истовремено за $19k профит.Робертс поразен во текот на 30.000 луѓе да го фати двете титули, и неговата измислица tugged на PokerStars срцето стрингови толку многу што тие му слободни седиште во $5,000 купи-во Главниот Настан.Постојат и други начини да се натпреваруваат во $5,000 настан освен stumping до 100% на парични средства или тепање на 30.000 луѓе во Мини-WCOOP настани.Еден начин луѓе успеваат да игра и во исклучително висока купи-на турнири е да се продаде акција, и мракот уметност никогаш не била туширани во колку светлина како што е денес благодарение на потребите на StakeKings.com.Оваа недела, staking платформа потпишан Antonio Esfandiari како амбасадор, и поранешниот ЕДНА КАПКА победник веднаш вети дека ќе го споделам некои од неговата акција со неговите фанови.Тоа би било убаво да имаат голем дел на Даг "WCG|Rider" Polk е и Филип 'Grindation' McAllister е акција минатата недела.Пар од нив завршија со главите-up во финалето на $10,000 купи-во WCOOP No-Limit Hold ' em High Roller и Polk заробени сите на акција на неговиот некогаш расте Грч поток.Тоа беше McAllister, кој крена трофеј и $584,415.23 прва награда – рекорд за најмногу пари нема, кога играте на Грч поток banque казино услуга за обновување на бордо. Polk зедов $455,000 за второпласираниот место што го собори рекордот за најмногу пари заработени додека стриминг во живо на Грч.Претходниот рекорд беше $250,000 и припаѓале на одреден Г-дин Солидна Пенисот.Еден човек, јас би затрупан во минатото беше Крис Moorman.На 888Poker Амбасадор беше прв играч на врвот $10m во онлајн турнир заработка.Оваа недела Moorman е издавач D&B Објавување најави планира да лансира својата втора книга во текот на 2017 Светската Серија на Покер (WSOP).Книгата ќе биде комбинација на стратегија и натопи во личниот живот на една од најпознатите приватни покер играчи на колото она што казино во вашингтон плаќа од повеќето. Moorman не беше единствениот играч кој беше во вестите, бидејќи од една книга на оваа недела.Дан Fleyshman објави бизнис книга наречена "Како да го Поставите Вашиот Бизнис За Под $1,000' вклучувајќи Udemy обука на истото име.Крис Moorman игра за Глобалната Покер Лигата е Лондон Royals и оваа недела GPL почна својата втора половина на првата сезона.Други добри вести за GPL пред беше на големото отварање на нивната онлајн продавница.Навивачите на GPL сега може да се купи бејзбол капи, џерси и дуксери врежана со логото на нивните омилени тимови.Тоа би го направил на моето топки тингл да се гледа на Wimbledon тениски шампион, Борис Бекер, во GPL.Оваа недела на германски ѕвезда усогласени се со partypoker и DT38 Добротворни цели.Бекер ќе направи посета на Mazagan Beach Resort да се натпреваруваат во Mazagan 10 Покер на Фестивалот, каде што тој ќе помогне да се соберат средства за свеста во торзија на рак.Бекер се користи за да биде член на PokerStars, и Црвено Лопата, исто така, најави планови да го сторат малку за добротворни цели оваа недела најавува својата втора 'Момци Ноќ Во" промоција со цел да се подигне фондови/свесноста за Рак на Простата, велика БРИТАНИЈА.Помалку добротворни игри регулатори од Италија, Шпанија, Франција, Португалија, Австрија и велика БРИТАНИЈА се сретнаа во Париз, на оваа недела да се зборува за, меѓу многу работи, потенцијалните десегрегација на покер ликвидноста во оние споменати земји (велика БРИТАНИЈА excepted).Ништо revelatory излезе на состанок, но средба е подобро отколку без состанок.Индивидуалните Песни на Слава Дејвид Вилијамс не победи Masterchef, но заслужува круг аплауз за изработка на завршни; Дан 'djk123' Кели заработил рекордни петтата WCOOP насловот, и поранешниот Colossus победник, Кабелот Garcia, доби $164,988 првата награда во Срцето Покер Турнеја Главниот Настан во Црниот Јастреб.Време дами & господа, ве молам, Некој само се нарекува часовникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што казино во рено има најдобри бафет.