ресторан Le белви казино La Rochelle

Дали некој знае што се случува со Големи Десет колеџ фудбал?Конкретно, дали некој во Голема Десет знаеме што се случува со Големи Десет колеџ фудбал?Само кога фудбалери мислев дека тие биле надвор за да падне, тие можат да се носат самите врати од денот на Благодарноста.Или на крајот на ноември, според извештајот од њу џерси Однапред Медиуми.Што неизвесност доаѓа како конференција мора да се соочат со тужба во Небраска стави назад од осум Cornhusker играчи.Ако судијата го комплетира правната Град Марија, тоа може да им овозможи на Големите Десет фудбалски програма со некои wanderlust да ги игра во пад.Лига функционери истакнаа понеделник со изјава дека се означени 11 од 14-конференција, членови гласаа за одложување на сезоната.Извештаи укажуваат на Небраска беше еден од dissenters, придружуван од Држава Охајо и Ајова.Додека таму е драма во Голема Десет, таму се вистинските игри закажани за оваа недела во колеџ фудбал.Која започнува со четврток е Јужна Алабама-Јужен Мисисипи игра која ќе започне Фудбал Сад Subdivision сезона.Јужна Мис е 15-точка омилени во текот на посетата на Jaguars, според DraftKings, и 14.5-точка омилени во FanDuel.Најдобрата игра на отворањето неделата, на хартија во секој случај, се чини дека е викенд финале.Бригам јанг ќе патуваат во Анаполис да се соочи Морнарица во Денот на Трудот прикажана во вечерните посебно.Ниту еден тим влегува во сезона рангирана во Асошиетед Прес preseason анкета.Но, домаќинот Midshipmen доаѓаат надвор 11-2 кампања, каде што заврши годината рангирана на 20-от во земјата.Морнарица мора да се замени Малколм Пери и 2,017 брзаат дворови и 21 touchdowns тој racked до минатата сезона во одбранбен.Но чаши од средна големина доживеале fullbacks враќање во Jamale Carothers, кои побрзаа за 734 дворови и 14 композиции, и Нелсон Смит, кој отиде од 571 дворови и седум TDs.Оние два треба да се бројни шанси во Морнарица е тројна опција систем.На Midshipmen за одбрана не се земе еден хит со три graduations и неколку трансфери.Тоа може да биде разлика како BYU носи назад осум почеток на нападот, вклучувајќи го и целиот офанзива линија.Зак Вилсон се враќа на одбранбен.Но, тој мора да го направи подобро од 11 TDs и девет зема да одат заедно со 2,382 јарди тој се фрли за минатата сезона во 7-6 кампања.Тренерот на Kalani Sitake рече тој има доверба во неговиот помлад сигнал-повикувачот ресторан le белви казино la rochelle. "Ова беше неговиот трет падне камп, па тој се чувствува многу поудобно," Sitake рече понеделник ртг казино без депозит кодови. "Наместо да се обидува да се воспостави себе си како играч, сега тој се обидува да се натпреваруваат и solidify неговото место.Во средината на тоа, тој беше во можност да работат на своите односи, неговото време, и железо од некои нешта кои тој сакаше да се направи силни страни како одбранбен." Морнарица може да имате дома-поле предност, но не толпата за да навиваат за нив.
DraftKings листи на Cougars како една точка омилени.Сепак, DraftKings смета Морнарица пари линија омилени во -113 да BYU е -108 ртг казино без депозит бонус. Други игри на колеџ фудбал распоред вклучува три сабота tilts ртг казино слободни спин кодови. DraftKings шансите види Армија (-3.5) хостинг Средината Тенеси.Јужна Методистичка (-22.5) оди на пат да се игра Тексас Државата, и Мемфис (-19.5) удари надвор од сезона хостинг Држава Арканзас.Не е Голема 12 или АКК училишта ќе се игра оваа недела, како оние моќ конференција училиштата се поставени за да се започне да се игра следниот викенд.ДИК ќе почне неговото одржување на Септември.

Поради природата на сезоната, неколку sportsbooks се нудат ништо, но шансите на игри и фјучерси шансите на ACC, Големи 12, и ДИК конференција првенство.Сепак, Westgate SuperBook одлучи да се стави надвор шансите на националниот шампионат, треба да Колеџ Фудбал Плејофот се одржи оваа сезона остри кожа слот машина free download. Brett McMurphy од Стадионот испратила надвор шансите на понеделник, а омилена е ист како што беше кога минатата сезона заврши. Clemson е SuperBook е омилен на +200, со Алабама следниот на +300, а веднаш зад Грузија на +400..