езерото казино Osceola ајова концерти

Критичарите тврдат дека Gov.

Крис Кристи – по налог на земјиште казино магнат Шелдон Adelson – е одолговлекување лиценцирање одобрување на светот од врвот онлајн покер фирма континуираниот одолговлекување на Њу Џерси лиценцирање одобрение за светот е најголемата онлајн покер оператор, Pokerstars, има предизвика шпекулации дека државата гувернерот Крис Кристи, има замеша со процесот по налог на земјиште казино име магнат Шелдон Adelson, тешки Републиканската Партија донатор жестоко се противат на legalised онлајн коцкање.Поголем број на медиумски извештаи во сад се истакнуваат шпекулации среде повици од страна на една држава политичар дека истрагата биде лансиран во Кристи активностите на ова прашање.Кристи, наводно има претседателски амбиции, што таа несомнено ќе биде потпомогнат од Adelson финансиски влијание, и стареењето казино барон е, наводно, добар пријател на Њу Џерси гувернерот, очигледно толку многу што гувернерот се дискутира за неговите одлуки со казино сопственик езерото казино osceola ајова концерти. Adelson самиот предлага гувернерот му кажа тој нема способност да го запре легализација на онлајн коцкање во Њу Џерси.Во 2013 интервју, Adelson дискутира неговите разговори со Кристи за законодавство. "Јас зборувам со него," Adelson рече. "Тој рече дека и тој беше за да се overridden во секој случај.Тој рече дека тоа беше за да се overridden или над-вето или што ти се јавам тоа.Ми се допаѓа Гувернерот Кристи." Кристи членови на персоналот укажувавме дека Кристи потпишан на закон за легализирање онлајн коцкање пред две години, иако политички противници, тврди гувернерот имаше мал избор се должи на големо јавноста, унија и политичка поддршка за реформирање на законодавството.Еден од Кристи повеќето гласно политички критичари, државата Сен езерото казино во унијата извори ny. Зраци Lesniak, е adamant дека Кристи е вметната во самиот на Pokerstars лиценцирање процес, тврдејќи: "Кристи се стави крај на тоа.Со висок степен на доверба очигледно е дека е точно она што се случило. "Сите знам е PokerStars е подготвена да оди, а потоа, одеднаш, кога Adelson започна својата кампања за забрана онлајн игри на национално ниво ... тие се стави тоа на грбот режач." Боб McDevitt, претседателот на Обедини Тука Локалните 54, што претставува Атлантик Сити е казино работници, одекнуваше Lesniak, според објавувањето Бизнис Insider, тврди "Мојот впечаток е дека PokerStars треба да имаат веќе и оперативни долго пред овој момент.Моето разбирање е дека тоа е јавниот обвинител на канцеларијата и гувернерот кој се држи до одобренија." Унијата претседателот беше остар во неговата осуда на одложувања, истакнувајќи: "PokerStars е само еден игри компании што бил активно се посветени на спроведување позиција во Атлантик Сити пазарот.Секој друг е бегање.Па, зошто би rebuff компанија која сака да направи големи инвестиции во Атлантик Сити, додека секој друг е вид на повлече?Јас само не разбирам тоа.Тоа нема никаква смисла на сите." McDevitt рече дека PokerStars би можеле да се донесе од 1.000 работни места за да Атлантик Сити, и продолжи, "Што помина толку многу време зборуваме за Атлантик Сити со самитот и сето ова енергија хајди е биер градина слот машина. За јавниот обвинител на канцеларијата и на канцеларијата на гувернерот за да се запре развојот на оваа PokerStars се справи со Одморалишта е само неодгатливи.Јас целосно се верува дека PokerStars договор е еден од најголемите игра changers дека може да донесе на Атлантик Сити." Друг извор кажа Бизнис Insider, "не Постои прашање во мојот ум дека Шелдон Adelson е причината зошто оваа нели се пресели напред, и тоа е единствената причина." По стекнување на Pokerstars родител Рационално Група од Amaya Игри фирма минатата година и заминувањето на поранешните сопственици (види го претходниот InfoPowa извештаи) изгледите за лиценцирање во Њу Џерси изгледаше позитивни, со Давид Rebuck, Њу Џерси е началникот на Управата на Игри за Спроведување на законот, коментирајќи: "мислам дека на долг рок тоа [лиценцирање Pokerstars] ќе биде добра приказна за Њу Џерси.Јас сум оптимист дека тие знаат што правилата се, и јас целосно се очекува од нив да бидат многу агресивни, бидејќи тие сакаат да биде тука." Но, тоа беше осум месеци и малку се случило, бидејќи; побарано од страна на медиумите, новинарите за извештајот за напредокот, DGE spokesmen би рекол само дека процесот беше "во тек", додека на Amaya портпаролот изразија изненадување дека компанијата се уште не е во можност да се добие трансакциска откажување на Pokerstars.Еден Њу Џерси политичар, Assemblyman и Демократ Џон Wisniewski се оди подалеку од само criticising на гувернерот, и повика на истрагата на Кристи е односот со Adelson, велејќи: "Ако не постоеле наводите за несоодветно однесување на одредени луѓе делови, тогаш ништо од ова не би било потребно.Значи, прашањето ние треба да се запрашаме е, да, тоа е скапо, но ако ние не беа спроведување на законите и стандардите кои сите би требало да се придржуваат, тогаш она што го правиме?" Иако Rebuck има досега остана настрана од политички recriminations, тој е почитуван како права стрелец, и кои би можеле да имаат последици за гувернер ако такво барање е воспоставен и се наоѓа грешката.Сен.

Lesniak коментира оваа недела: "Една работа за Rebuck е, ако тој е побарано од страна на спроведување на законот органи, во тој се случува да се каже вистината." https://www.businessinsider.com/christie-accused-of-blocking-casino-deal-for-adelson-2015-2#ixzz3RbL21KGp Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] хајди е биер winkhaus (слот машина.