линк Alternatif Dewa покер на интернет

На "Хаштагот Цар" Salomon Понте се третира како leper после неговата шокантна ѓаволиите на Покер Ноќ во Америка резултираше со серија на брендови одвојување врски со него.Тоа не се случи.Тоа не е важно колку тушеви имам нов бренд име за мојата компанија, создадена да им помогне на луѓето да се откажете од алкохол, се уште не се појавиле од smoky, темните агли на мојот ум.Имам овој неизразен чувство сите мои инспиративни клетки се во таму играње интензивна готовина игра.Брендирањето е сè.Мојата компанија е наречен Сиромашните Помошник, и јас ја направив тоа кога моето ОПТИМИЗАЦИЈА знаење се состои од мене мислејќи дека луѓето кои сакаа да помогне со пиење проблемот ќе напишете ги зборовите 'Треба' и 'Помогне' во устата на нашиот голем Бог Google.Неодамна некој ми рече дека зборот 'Сиромашните' reeks на очајот и беспомошност.Не сакам оние емоции што е поврзано со мојот бренд.Сакам луѓето да мислат на сила, за конекција, и инспирација.Сè што ми треба сега е име.И таму лежи мојот проблем.Бренд не е име.Сосема е начин на постоење.И тоа не е само компании кои се брендови.Луѓето се брендови, исто така, особено ако сте професионален покер играч.На days of being одење билборд покриени со повеќе закрпи од Наскар се во минатото, но доколку имате еден единствен личен бренд кој раскажува една голема приказна, тогаш постојат начини да се заработат еден долар.Марија Хо.Големата бренд.Џејсон Somerville.Врвен бренд.Паркер Talbot.Врвна бренд линк alternatif dewa покер на интернет.
Salomon Понте?Кажувам Погрешно Брендирање Приказна Телевизија покер потребите на одредена група на мажи и жени кои се контроверзни како тоа создава тензија.Но, постои лета е камшик помеѓу чувството на тензија дека ви држи зависник и смисла на необични кога некој оди премногу далеку.Користење на вашиот персона да се создаде неколку брчки е една работа, со користење на фаул и навредлив јазик да се создаде бран, е друга работа целосно linguaggio del texas hold ' em покер. Salomon Понте е создавање на некои бранови, и тој е на почетокот да се удави.На само-прогласен Хаштагот Кралот (јас дури и не знаат што значи) срам самиот на Покер Ноќ во Америка (PNIA), навредливи Шон Deeb и неговата сопруга и безуспешно се обидува да создаде $1m главите-up пресметка со Даг Polk.На последиците од Понте е ѓаволиите е сосема извонредна.Понте е verbals успеа да ја убеди покер " очила со компанијата Сина Ајкула Оптика да се потпише до него како спонзорирани про.По PNIA дебакл и последователните отстранување од казино, на очила за сонце фирма е намалила него како торба на spuds линк 16 временски слот (time slot распределба. — Сина Ајкула Оптика (@BlueSharkOptics) 22 април, 2017 И тоа не е сè.. змеј потрагата 11 рулет богатство градите. јас исто така, научив овие изминатите неколку дена, дека Понте е отстранета од трчање за да Живеат на Велосипед готовина игра, емитувана во живо од Велосипедот Клуб во Лос Анџелес.Се чини дека, и покрај несакана реакција на Понте е PNIA искуство од организаторите на Телевизија На Велосипед се подготвени да му даде втора застрелан додека Понте засвири тоа голема време.Изјава за нашата одлука да се откаже следната недела закажани гости pic.twitter.com/oasJLVCQFg — во Живо на Велосипед! (@LIVEattheBike) 27 април, 2017 јас не сум сигурен колку Шон Deeb мораше да се направи со одлука, но Понте е жртва за време на PNIA масакрот кажано претставници На Велосипед дека ако тие дозволено Понте, да се појави, тој ќе ги бојкотираат нивните игри.Тој исто така ја потврдија на Твитер дека ќе ги бојкотираат PNIA ако тие имале Понте, повторно, повторно.На бес чувствува во рамките на покер заедницата од Понте е PNIA искуство е толку силна како јас се чувствував тоа во модерните времиња.Но мора да се запамети; неговото лошо момче бренд не доведе до Сина Ајкула Оптика потпишување него, и да Живеат на Велосипед се уште се случува да се има на него и на нивните покаже дали тој ќе имаат договорено да нивните одредби.Како што реков, не е лета е камшик помеѓу имаат лошо момче бренд и многу лошо момче бренд.Јас би сакал да се измери Понте погледите на Твитер, но за жал, на 140 карактери гигант е, исто така, им забрани на Хаштагот Кралот.Јас сум надвор да се тушираат, и јас ви препорачуваме Понте, го прави истото.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre змеј потрагата 11 вториот казино.