казино предлози во ричмонд

Спортски bettor потроши малку време во поднесување на тужба во федералниот во Илиноис, тврдејќи FanDuel дава неточни информации дека misleads коцкари при донесување на во-игра wagers.Андреј Melnick поднесе тужбата во САД Окружниот Суд за Илиноис Северната Област во вторникот, еден ден откако на Универзитетот на Њу Орлеанс одигра во Воплотениот Збор во машки колеџ кошарка.Според тужбата, Melnick рече тој започна својата FanDuel сметка минатата недела, а кои се фокусирани на неговиот обложување стратегија на во-игра количества на колеџ кошарка игри.Вкупно се wagers каде bettor зема дали комбинирани тимови' резултати ќе се оди над или под одреден износ.Во во-игра wagers, sportsbooks ќе се прилагоди изнесува и други обложување пазари врз основа на неколку фактори, вклучувајќи ја освојат и преостанатото време.Додека не откривање на она што тој игри wagered на, Melnick рече тој залог на под на игри.Тој рече тој изгубил повеќе од $50 казино предлози во ричмонд. Тоа беше по оние загуби што Melnick рече тој открил FanDuel е "real-time information... беше постојано се лажни." Тој посочи дека sportsbook е платформа беше разбраното и го направија под облози попривлечно отколку што навистина се вирџинија. Melnick бара класа-акција статус за неговата тужба, велејќи bettors имаат изгубено милиони како резултат на FanDuel е практики.Датотеката содржи слики од екранот на FanDuel платформа фокусирајќи се на втората половина на Њу Орлеанс-Воплотениот Зборот игра.Тој го зеде и двете слики за една минута, освен.Првиот во 8:52 часот КТ покажува Њу Орлеанс водечките 71-57 со шест минути – стан не се во листата минути и секунди казино соодветна без депозит бонус. FanDuel oddsmakers поставени вкупно во тоа време да 158.5. Сепак, според официјални плеј-од-плеј од Воплотениот Збор атлетика оддел, 71-57 резултат случи со 7:57 останатите, и со часовникот престана, Воплотениот Збор ќе се додадете слободно фрли во тоа време.Резултатот во 6:59 беше 76-60. Во 6:00, тоа беше 78-60 писклив пит е алкохол & покер бенд. Една минута подоцна во реално време, 8:53 часот КТ, Melnick зеде уште една слика од екранот.Ова го покажа резултат како 74-58 со осум минути во играта.Кој резултат се случи со 7:48 останатите.
Live вкупно во тој момент беше 160.5 плоштад порта vs слот порта. Конечниот резултат заврши се 88-72, вкупно 160 поени.Па некој обложување на под во 8:52 би ги изгубиле, додека лицето обложување една минута подоцна ќе го победи.Точноста на реално-време на информациите обезбедени од страна FanDuel на својата платформа и се прикажува на време Тужителот поставени неговиот живеат wagers беше од голема важност за утврдување на ризикот и наградата се поврзани со дадена облог и дали да го поставите својот влог на 'Над' или 'Под' опција," тужбата држави.Следниот ден – истиот ден како тужбата беше поднесена – Melnick рече дека тој се обидел да се поврзеш FanDuel е сервисот да го пријави "неправедна и измамен дела" и да добијат враќање на средствата.Тоа не се случи.Тогаш тој напиша на FanDuel, повторно во истиот ден кога тужбата е поднесена, да се вратиш дел на sportsbook условите во кои се бара арбитража за решавање спорови и откажување на класа-акција побарувања. FanDuel условите се во спор, бидејќи тужбата тврди sportsbook има избрани Њујорк за нејзина надлежност.Жалбата се наведува Њујорк има "малку или воопшто нема врска" на случајот.Во сојузна случај, Melnick тврди FanDuel е практики ги кршат закони за заштита на потрошувачите во 10 држави каде што нуди мобилни спортски обложувања.Тој го бара наредба за забрана FanDuel од она што тој го нарекува својот "измамен" практики.Покрај тоа, тужбата се обидува restitution, обесштетување штети, казнени штети, адвокати' такси, и камата на било износи доделува.Е овој човек за вистински?Сигурни FanDuels игра часовникот е исклучено (на главната страница само) понекогаш, но тоа нема ништо да се направи со нив намерно одложување или уредување шансите да ги измами своите клиенти.Како навистина другар?Ти си обложување во живо во кошарка, на крајот од играта..шансите се ќе се смени, па брзо за нешто како едноставна како промет или пропуштен шут.Се разбира шансите ќе бидат постојано да се премине.Играта часовникот се исклучите од неколку секунди не е sportsbook "измама" вас.Сте ја изгубиле $50, бидејќи играта не одат во ваша корист, тоа е толку едноставно како што.Добие во текот на себе. плоштад покер масата за продажба.