покер соби во тексас правни

Во крајот на октомври, Дијамант Орел Стекнување беше кажано да биде во напредни преговори за купување DraftKings.Стекнување фирма, наводно, основана од страна на Холивудски продуценти и актери, беше rumoured да се биде во "ексклузивни преговори" со операторот и, кога контактирани од Коцкање Insider, DraftKings не се побие приказна.На DraftKings портпарол рече во тоа време: "DraftKings зборува за различни компании, во врска со различни прашања во нормалниот тек на работење и тоа е нашата генерална политика не да коментира за спецификите на секоја од тие дискусии."Приказната се беше далеку од изненадување, се должи на еден клучен фактор: Трепет Забава е мега спојување со Ѕвездите Група.Во почетокот на октомври, Трепет најави дека ќе се стекнат со Ѕвездите да се формира друштво со г 11bn ($13.46 bn) на пазарот на капитал и во комбинација про форма на приходите од £3.8 bn за 2018.Веднаш, остави DraftKings во посилно позиција во рамките на американскиот пазар, како ривал FanDuel е во сопственост на Трепет и сега сака на PokerStars и Фокс се Обложи да се усогласат со.Со FanDuel веќе водат Њу Џерси спортски обложувања пазар, стратегиски предности таа се залага да се добие работа со Ѕвездите Група брендови се закануваат да се прошират било постојните празнини покер соби во тексас правни.
DraftKings уште се наоѓа во силна позиција во НАС игри, се разбира.Но тоа едноставно не изгледа како силна додека Трепет продолжува да додадете толку многу жици да FanDuel е поклон покер соби во stockton калифорнија. DraftKings во потрага по потенцијални М & А на својот одговор, потоа, беше очекувано, дури и ако тоа го прави на крајот одлучи против преземање на овој пат и оди сам.На операторот за игри на среќа и фантазија спортски успех, како и неговите технолошки достигнувања, се направи една убава перспектива за потенцијалните купувачи.Она што треба да се натпреваруваат во построги услови на пазарот, меѓутоа, е скала.Коцкање Insider веќе шпекулираат за потенцијалните DraftKings М & А, предлагање на идејата на операторот стекнување на велика БРИТАНИЈА се соочуваат со сосема Фудбал Индекс.Се занимава, како што, иако, мора да се во моментов оди на backburner во корист на партнерства на поголем големина и природа.Бизнис веќе има претходна историја се обидува големи М & А, не успеа да склучи 2016-17 спојување со FanDuel – кога две организации беа фантазија спорт гиганти и сè уште не влегле во спортската wagering арена.Повеќе релевантни и актуелни е на пример извештаите на DraftKings купување на снабдувачот SBTech, кој се појави во јуни.Таква е природата на тие линкови, ривал снабдувач Kambi виде нивниот удел во цената падне 19% на Nasdaq, одбивањето да се даде коментар за влијанието на потенцијалните спојување ќе имаат на своите постоечки партнерство со DraftKings.Бидејќи, Kambi го прошири своите врски со операторот и ништо не е развиена на DraftKings-SBTech гласините.Но, тоа не е да се каже разговори не се во делата што се коцкањето шансите за изборите.

DraftKings не негираат SBTech зборува, ниту пак тие се отфрли Дијамант Орел преговори.Една компанија во сегашната позиција, исто така, треба да се оцени секоја опција.Дури и неговите не успеа FanDuel обединување е долг и извлечени надвор.Надворешен преземање е еден потенцијален исход.Но, што ако DraftKings стекнати, или спои со друга игри фирма.Вилијам Хил ќе биде еден од последните останатите големи-име на кандидатите на пазарот; сепак, ако по математика за купување на помали фирма работел надвор, тоа би можело да биде вреди да се следи?По сите, гледајќи во друг игри фирма беше токму она што Трепет и Ѕвезди и не, комбинирање на уделот на пазарот и со цел за искористување на петлите во одборот.Овие се сите фактори да се разгледа за DraftKings, кое може да стане игри сектор е најголем поединечен зборува точка – барем што се однесува до НАС, на пазарот е загрижен.Така, додека извештаи на DraftKings се стекнати се изненадување со оглед Трепет е купување на Ѕвезди Група, лекција тука е за пазарот не може да се очекува премногу рано во начинот на конкретна потврда.Има многу да се размислува за и, како SBTech извештаи покажаа, DraftKings може да има многу песна во оган. што се коцкањето шансите на супер боул.