што се бранови во покер

Адвокати за Зелена Долина на Ранч Игри ДОО рече ниско-рангирање на доверители, кои се предизвик на 500 милиони долари продажба на Зелената Долина на Ранч Одморалиште во Хендерсон да филијали на Fertitta семејство треба да биде отстранет од случајот е необезбедени одбор на доверители.Комитетот на необезбедени кредитори — MFS Инвестиционен Менаџмент, Panton Капитал Група на Babson Капитал Менаџмент LC — поднесе предлог на оваа недела, обвинувајќи на купувачите да биде на двете страни во текот на преговори и вели дека Зелена Долина на Ранч кредитори треба да добие повеќе од 500 милиони долари.Во 22-страница поднесување со U што се бранови во покер.

отворена постапка за Стечај Судот во Рено, адвокатите што ги претставуваат Зелена Долина на Ранч рече дека три вториот-залог, необезбедени lenders договорно се забранува носење на зделката.Тоа е затоа што прво-залог lenders задржете околу 61 отсто од втората-залог долг, Станица Казина' адвокатска фирма, Kirkland & Елис LLP, се вели во судот трудови поднесено среда csgo коцкање сајтови кои ви даде бесплатно кредити. "Уште три вториот-залог lenders сакаат да се вклучат во класичен стратегија — играше во предниот дел на овој и други стечај судови безброј пати пред — за да се зголеми сомнежите во врска со Зелена Долина на Ранч за продажба и да се создаде задржете-up вредност, во надева на добивање на payoff," имотот е адвокати рече.Нивното поднесување рече продажба процес резултираше во првата залог lenders речиси едногласно consenting да добијат $106 милиони помалку од целосна исплата на нивните долгови.Во сите, околу $378 милиони евра во долг ќе биде изгаснат ако сојузна стечај Судија Gregg Zive требаше да одобри продажба csgo коцкање сајтови кои го користат paypal. "Бидејќи општи необезбедени кредитори се $378 милиони надвор од пари, таму ќе биде без вредност за нив, освен ако комитетот може да се покаже дека независни продажниот процес потценети на имот од околу 70 проценти," движење рече.Адвокати за Зелена Долина на Ранч рече необезбедени кредитори' комитет "не имаат еден член кој има необезбедени барање." Станица Казина ДОО, компанија формирана со цел да се купи поголемиот дел од средствата на банкрот Станица Казина, Inc., постигнат договор во Март со доверителите што ќе им овозможи на имотот да остане дел од казино компанијата Лас Вегас стопанства.На 496-соба одморалиште, кој беше развиен од страна на филијали на Станицата Казина и Greenspun Корп, отворена во декември 2001 година csgo коцкање сајтови со филијалата кодови. Адвокати за необезбедени доверителот барање на 500 милиони долари продажба цена за Зелена Долина Ранчот Одморалиште е на ниско ниво, и undercut со "историски парични текови потенцијално депресивни со штетно делува на членови." Комитетот на необезбедени кредитори праша Zive да се стави надвор Мај 25 претрес да одобри продажба како дел од игри на компанијата претходно пакувани стечај план круг да слот порта конверзија.
"Како првичен прашање, на аукцијата се чини дека биле лажирани да depress претпоставена вредност на Зелена Долина Сточарство," комитетот е правна фирма, Браун Rudnick LLP, се вели во судот трудови поднесени 9 Мај. позаоблена казино без депозит бонус.