екипа на светот покер турнеја

Templer, кој во моментов е Главен Стратегија Директор, ќе ја преземе улогата 1 јануари и ќе продолжи да се пријавите за да Rafi Ashkenazi, извршен ДИРЕКТОР на Amaya и Рационално Група, и ќе биде одговорен за ден-за-ден менаџмент на значајни делови на организацијата, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на, корисничка Поддршка, Безбедност и Интегритет, Безбедноста на Информациите, и Плаќања, и ќе продолжи да биде одговорен за тимовите за лансирање основни производи на нови пазари и додавање на нови verticals во рамките на постојните пазари екипа на светот покер турнеја. Templer да ги преземат оперативните кормилото на светот е најголемата онлајн покер бизнис како тоа се проширува во Казино и Sportsbook замокот казино без депозит бонус кодови. "Неговото длабоко познавање на компанијата, нашите клиенти и нашите производи во комбинација со неговиот индустрија експертиза од него прави витален член на нашиот извршен менаџерски тим." "Rafi и јас имаме голема основана работни односи", рече Templer како да се победи многу пари во казино. (Nasdaq: AYA; TSX: AYA) и работи игри поврзани со компании и брендови, вклучувајќи PokerStars, Full Tilt, StarsDraft, BetStars, PokerStars, Казино и на PokerStars Првенство и PokerStars Фестивал живеат покер турнеја брендови (инкорпорирање на Европската Покер Турнеја, PokerStars, Карибите Авантура, латинска Америка Покер Турнеја и на Азија Пацифик Покер Турнеја) како да се победи лаки патка слотови. (NASDAQ: AYA; TSX: AYA) бренд како да се победи ниска удели покер турнири.

PokerStars е предводник на брендот на Рационално Група, која е во сопственост на крајот од Amaya Inc кејт лопата рулет мали размавта crossbody.