како да се победи лаки патка слотови

Бројот на отворените апликации за пушење тргнува во Макао е казино пазарот има се наредат на владата биро.Цитирајќи писмен одговор за Здравство Биро директор Lei Брадата Ion да Macau законодавецот Ела Lei Ченг јас, GGRAsia објави дека најмалку 73 пушењето тргнува се уште се чека за Макао владата да одобри нивната примена.Писмото, сепак, не успеа да се спомене кои казина побарал владата да одобри своите пушењето салони, ниту наведува кои казина доби greenlight.Она што е јасно е дека постојат вкупно 86 пушењето салони кои добиле печат на одобрение од владата – 83 на која се наоѓа на главниот или 'на маса' игри подови; додека останатите три пушењето ложата се наоѓа во "области ограничени на одредени коцкари." Пред две години, владата воведе делумна забрана за пушење што се ограничени за пушење на казино главниот подови во градот држава до аеродромот во стилот на затворен пушењето салони кои не се игри маси или слот машини.Пушењето цигари во ВИП соби се уште е дозволено.Макао функционери, сепак, се решени да стави крај на пушењето во сите казина во градот држава.Планот, кој беше објавен во јуни 2015 година, огледала Пекинг и напорите за намалување на пушењето на јавни места во копното да се намали трошоци за здравство донесе од страна на земјата 300 милиони пушачи.Владиниот план вклучени подигање на пушењето поврзани со казни од нивните сегашни спектар на ЧЕТКА 400-100,000 (US$50-$12,500) за да се ЧЕТКА 1,500-200,000 како да се победи лаки патка слотови. Од вкупно 298 луѓе во текот на првите осум месеци од 2015 година, Здравство Биро објави дека бројот на лица удира со парична казна се зголеми од 32.2% на 394 луѓе во истиот период оваа година.Статистиката покажа дека 78.2% од оние кои беа казнети во јануари до август 2016 година период биле странци.Информации од Макао Здравјето на Бирото евиденцијата вкупно 326 сајт инспекции внатре казина помеѓу јануари и на крајот-август: од 301 инспекции во првите осум месеци од 2015 година како да се победи ниска удели покер турнири. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кејт лопата рулет мали размавта crossbody.