што се влогови во рулет

Дан Bilzerian беше уапсен по пристигнувањето во Лос Анџелес Меѓународниот Аеродром (НЕДОВОЛНА) во вторникот на обвиненијата дека тој поседува компоненти на експлозивна или запаливи уред со намера за производство на еден.Обвиненијата произлегоа од истрагата што започна во почетокот на ноември назад во Кларк Каунти, Невада, во кој градот Лас Вегас паѓа.Според извештаите, истрагата Bilzerian може да се стартува како далеку назад како ноември 4, кога Лас Вегас Метро Полицијата погледна во областа на остатоци во далечински пустината област следниве експлозија there што се влогови во рулет.
By 13 ноември, тие имале добиено наредба за Bilzerian е апсење, иако тоа гарантира бил задржан под печат се додека оваа недела, веројатно со цел да се продолжи истрагата без ѓубрето исклучување Bilzerian што се на големи и мали ролетни во покер. Bilzerian и друг човек, Џереми Guymon, двајцата беа уапсени и се соочуваат со исто дело бесплатно, кој може да носи до шест години во затвор.Според извештајот од страна на TMZ, на кривична пријава против Bilzerian тврди дека тој поседува амониум, алуминиумски прав и амониум нитрат-миксот, кој може да се комбинираат за да се направи една експлозивна смеса.Некои имаат сугерираше дека Bilzerian може да се прави домашен експлозивни слични на Tannerite, комерцијален производ го користите да се создаде цели кои ќе експлодираат кога отпуштен по.Тоа е лесно да се замисли како Bilzerian може да се користи како производ.Често се нарекува "Крал на Instagram," Bilzerian е популарна на социјалните медиуми корисник кој редовно покажува исклучи начин на живот исполнет со големи пиштоли, убави жени, брзи автомобили и приватни авиони.Тој, исто така, има воено минато, и има кажа приказна за тоа како тој беше на обука за да станат Морнарица ПЕЧАТ пред неуспехот да се завршат програмата.Во еден од неговите повеќе срамота моменти, тој дури и го зеде видео на самиот возење во текот на BMW во резервоарот.Додека Bilzerian првично беше одржана без кауција, тој бил ослободен од затвор до среда попладне.Додека адвокат Дејвид Chesnoff (кој е, исто така, одбраната на Павле Phua во својот тековен Лас Вегас случај) допрва треба да се сретне со Bilzerian, тој вели дека не планира да го испита пријави против неговиот клиент sainsbury ' s priority испорака слотови за текот на 70-тите години. "Ние сме во потрага напред за да ја оваа решаваат во судот", рече Chesnoff.По нивното ослободување, обвиненијата против Bilzerian и Guymon биле повлечени во Калифорнија; сепак, две се уште треба да биде arraigned во Невада во јануари sainsbury ' s онлајн испорака слотови за ранливите. Bilzerian е довербата фонд милионер син на корпоративниот преземање специјалист Павле Bilzerian, кој беше осуден на кршење на хартии од вредност и даночни закони во доцните 1980-тите.Во светот на коцкање, Bilzerian е познат по неговиот покер игра: тој направи се кандидира за 180th место во 2009 година Светската Серија на Покер Главниот Настан, победа $36,626, и има играно во некои од истите подземни покер игри, кои се привлечени познати личности и спортисти sainsbury ' s онлајн не испорака слотови. Bilzerian: Постапувањето на Дел човекот некои би го нарекол само-indulgent и нарцисоидна е исто така актер (вметнување на "лошиот актер" шеги тука, луѓе), откако се појави во Еквилајзер и Друга Жена, заедно со обврската улога како трик лице во Олимп Падна.Сепак, тоа кариера има, исто така, се извор на некои правни контроверзии: Bilzerian тужена страна на производителите на Lone Survivor претходно оваа година, велејќи дека тој ни е позајмена $1 милиони евра за производство во замена за гарантира делот што беше во голема мера отсечени од филмот (види: "лошиот актер").Тоа не беше крајот на Bilzerian правни битки оваа година, или.Во Мај, тој беше тужен од страна на порно актерка Janice Грифит откако таа беше повреден кога тој го фрлил својот исклучување покрив за Hustler списание слика пукаат.Потоа, во август, тој повторно беше обвинет за да му наштети на жената, овој пат корне жена во главата, во тепачка во Мајами ноќен клуб. sainsbury ' s онлајн шопинг испорака слотови.