Tournoi покер данс ле Var

Embattled казино титан Стив Wynn даде до неговиот мулти-година се борат за контрола на неговата поранешна сопруга Дин Хотелски акции, само неколку дена откако тој поднесе оставка од компанијата тој е основана под облак на контроверзии.Во петок, Дин Места поднесе писмо со Комисијата за Хартии од вредност во која Стив е адвокати соопшти дека "во насока на значително променети околности предизвикани од страна на Г-Дин е оставка .. tournoi покер данс ле var. Г-Дин веќе натпревари [неговата поранешна сопруга Elaine] Дин судските прием дека 2010 Акционери Договор е невалиден и unenforceable." Стив и Elaine биле заклучени во мулти-година законски се борат за своето право да прави што сака со неа 9.4% удел во Дин Места.Стив имаше тврди дека Elaine имаше прекршиле однос на нивните 2010 развод населба, која ефективно да му даде контрола над нејзините акции (и во комбинација гласачката моќ со својот речиси 12% од акциите во компанијата).Дин Места, исто така, најави дека Стив е "не непосредна планови" да продаде некој од неговите акции во компанијата и вети дека, тој треба да изберете да го продаде, "тој ќе бара да се спроведе како за продажба на правилен и соодветен начин." Elaine има претходно изјави дека таа сака да го продаде нејзините акции, кои би можеле да ја зголемат веројатноста дека некои лице може да продолжи со преземање на Дин Места.Но, Џим Murren, извршен ДИРЕКТОР на ривал MGM Летувалишта, изјави Блумберг оваа недела дека тоа е "тешко да се верува на некои лице, се случува да имаат финансиски wherewithal да се направи сериозен обид" за Дин средствата.Прашање е дополнително комплицирана од Невада пресудата оваа недела дека Јапонската казино оператор Kazuo Okada може да поднесат барања против Дин Одморалишта, да го побараат своето 19.66% од акциите во компанијата која беше насилно искупи (значителен попуст) во 2012 година, по Okada и Стив имаше големи паѓа надвор.ДИК писмо беше поднесена само неколку дена откако Стив оставка како Дин Места претседателот и извршен ДИРЕКТОР, кој дојде од 10 дена по Wall Street Journal објави на наводите на децении' во вредност од сексуална злоупотреба од страна на Стив против женски членови на Дин Установи' персонал.Стив го карактеризира наводите како "фатален", но се спуштил во секој случај, бидејќи на "лавина на негативни јавност" значи дека тој не можеше да го "продолжи да бидат ефективни во мојот тековната улоги." ДИН МЕСТА КАПКИ за ВНАТРЕШНИ СОНДА во Меѓувреме, на Wall Street Journal, објавија во петокот дека Дин Места имаше прекина надворешен сонда во сексуално малтретирање наводи.Во Февруари tournoi покер en ligne entre amis слободен.

2, Дин е одборот на директори, вработени надвор закон фирма О'Melveny & Маерс LLP да се испита наводите, но одборот сега вели дека Стив е заминување значи компанијата "повеќе не бара" правото на фирмата услуги.Дин одлука да се откажат од својата сонда, нема да влијае врз слични сонди со игри регулатори во области во кои Дин работи.Оваа недела, Масачусетс Игри Комисија, изјави дека ќе "продолжи агресивно" своите испроба во она што го Дин одбор знаеше на $7.5 m Стив платени во 2005 година да се спогоди вознемирување на штета од страна на Дин Лас Вегас manicurist.Беки Харис, неодамна го именува претседателот на Невада Игри Одбор за Контрола, исто така, вели дека оваа недела дека нејзиниот група е истрага за наводите "ќе продолжи." На Макао Игри Инспекција и Координација Бирото допрва треба да дадете коментар на она што ефектот на Стив е оставка ќе имаат на своите ракување на наводите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tournoi покер en ligne entre amis.