Auraweb.тоа Giochi слот машина онлајн бесплатно

Bodog.com претходно овој месец се согласи да стане наслов спонзори на една од премиер настани во момци спортски календар, Светската Гран-при пикадо, што се одржува во Даблин во три недели време.Денес означени ждрепката за турнирот, секој со цел да се победи на големо омилени, и број еден во Орден за Заслуги, Фил "Моќта" Тејлор.Во однос на seeded играчи, повеќето од нив се во потрага по прилично јасна првиот круг натпревари, сепак, е изненадување може да дојде кога шестиот seeded Ауси Симон Whitlock, добива колеги countryman Павле Nicholson.Ждрепката е како што следува (семе во загради): Фил Тејлор (1) v Brendan Dolan Енди Смит v Џејми Caven Рони Бакстер (8) v Гери Андерсон Кевин Сликар v Марк Dudbridge Тери Џенкинс (5) v Vincent van der Voort Адријан Луис v Алан Tabern Мервин Кинг (4) v Вејн Џонс Стив Браун v Стив Земјоделец Рејмонд van Barneveld (2) v Јован MaGowan Дени Печки v Марк Walsh Колин Лојд (7) v Wes Њутн Вилијам О ' конор v Barrie Бејтс Симон Whitlock (6) v Павле Nicholson Денис Priestley v Енди Хамилтон Џејмс Вејд (3) v Мик McGowan Колин Osborne v Ко Stompe.Како што знаеме, турнирот ќе се емитува на Скај Спорт HD од 4 октомври до 10-ти, и без никакви понатамошни ados...ОВОЗМОЖУВА да ИГРА ПИКАДО!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre auraweb.тоа giochi слот машина онлајн бесплатно.