10 личност покер масата димензии

Популарната земјиште-базирани игри прилагодени на дигитална платформа Евра Игра Технологија е (EGTi) интерактивни рака ќе обезбеди онлајн казино игри и услуги преку Трошка Ltd.'s игри платформа Portomaso Игри.Договорот, што ќе овозможи EGT Интерактивни да ја прошири својата содржина да Малта Игри Орган-лиценцирани оператори, се состои од портфолиото на околу 50 видео слот наслови, сите онлајн верзии на EGT најпопуларните земјиште-базирани игри, видео покер, рулет и кено.Клуч на рака игри решенија на услуги Portomaso Игри беше основана во 2007 година, и беше подложен на широка ремонт во септември 2014 година 10 личност покер масата димензии.
Потфатот е резултат на интеграција на група на компании кои ги здружија силите во обид да се обезбеди на "едношалтерскиот" за онлајн игри.Тоа се состои од Трошка Ltd.кој има Класа 1 на 4 лиценца издадена од страна на Малта Игри Орган дозволувањето да обезбеди разновидност на бизнис модели кои ја стартувате од маркетинг партнерства за белата етикета решенија.Мелница Ltd има Класа 4 лиценца издадена од страна на Малта Игри Орган и е одговорен за платформа дизајн, имплементација, функционирање и развој.Тодор Zahariev, Раководител на Онлајн Системи во Евра Игри Технологија рече: "квалитети и адаптибилност на нашите игри беа веднаш се признаваат и јас сум задоволен да ве информираме дека во многу краток рок ќе се појави на други сајтови од портфолиото на Portomaso Игри."Интеграцијата сега заврши, EGT игри се живее и се достапни на казино сајт portomasolive.com slot machine pantip. EGT рече дека очекува да се достави уште еден дваесет и нови игри во 2015 година преку паметен телефон, таблет и десктоп платформи.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година slot machine ownership by state. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] slot machine out of toilet paper.