среќа тигар казино без депозит бонус кодови 2021 австралија

На претстојните МРАЗ Африка конференција дава учесниците шанса да се види големата слика во однос на тоа каде континентот гејминг индустријата е на чело.Тоа ќе биде одржан во октомври 24-25, во Sandton Конвенција Центар во Јужна Африка среќа тигар казино без депозит бонус кодови 2021 австралија. "Настан за и од клучните играчи во индустријата, МРАЗ Африка е комбинација на бренд квалитет на МРАЗОТ со претприемачки дух, кој ги дефинира Африка," според организаторот Акција Игри.Акција Игри, рече дека advanceAFRICA дел од настанот "прави време за квалитет брејнсторминг за тоа како иднината на Африканскиот пазар може да се обликува за да се овозможи одржлив развој на индустријата." Почнувајќи исклучување advanceAFRICA е дискусија", Каде сме и каде сакаме да биде: 5 годишниот план за Африка регулатива.' Рече да биде најмногу регулирани коцкање пазар во регионот, Јужна Африка е совршено место за да се открие како регулаторната пејзаж се очекува да се промени.Друга дискусија ќе се фокусира на Она на Европската оператор треба да знае кога внесувате Африканскиот пазар.' Регулатива е уште повеќе тема на разговор, 'Имајќи регулатива на струјата: Останување на врвот на технолошкиот напредок.' Крај на првиот ден се дискусии за "Заштита на интегритет на локално ниво" и " Одржлив стартап: Како да се позиционира себеси за стекнување.' Вториот ден се отвора со поглед на 'Искористување на претприемачки Африка дух.' Подоцна во текот на денот, индустријата се проверуваат во светлината на Обединетите Нации Глобален договор, кој поттикнува корпоративна одржливост.Следниот разговор се занимава со употребата на blockchain технологија во Африка, со прашањето: Е blockchain "цевка сон или сонот?" Последните advanceAFRICA разговор е за " Користење на економското влијание на регулативата за да се зголеми јавните перцепции за коцкање.' Меѓу поинтересните говорници кои учествуваат се Sense4Gaming Главен Консултант и Сопственик на Роберт Brassai; Alderney eGambling Главен Извршен Сузан O ' leary; Paystack ко-основач и извршен ДИРЕКТОР Shola Akinlade; Спортски Залог Јужна Африка, ко-основачот и генерален Директор Tyrone Dobbin; Меѓународен Центар за Игри Регулатива UNLV Извршен Директор Andre Wilsenach; Гана Игри Комисија поранешниот претседател Х среќа тигар казино без депозит кодови. Али; и Chalkline Спортски Главата на iGaming и Африкански Пазари Џејсон Фостер.Можете да се регистрирате сега на МРАЗ Африка веб-сајт.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre премиерот социјална покер соба хјустон tx.