премиерот социјална покер соба хјустон Tx 77063

Прага – 8 Март 2019 – трето издание на Прага Игри Самитот е веќе крши рекорди за настанот серија, со вкупно 10 спонзори, +40 јазик и +90 присуствуваа компании од сите Европски јурисдикции.Најновите најави спонзор е меѓу оние 10 поддржувачи на настанот и покажа голема лојалност кон организаторите во изминатите 3 години.Затоа, организаторите се чест да објавиме BtoBet Дигиталниот Спонзор на Прага Игри на Самитот во 2019, кој ќе се одржи на 12 Март во Виена Куќа Andel е Прага премиерот социјална покер соба хјустон tx 77063. BtoBet е мултинационална компанија и е дел од група со 20 години искуство во развој на софтвер во ТОА, телекомуникациски, e-commerce и банкарство, силно посветена на технологија и широко инвестирање во технологијата, истражувањето и развојот.Искуството стекнато во првите редови во овие напредни средини, во споредба со неодамнешните коцкање индустрија, овозможува BtoBet да се визионерски со длабоко разбирање на барањата на пазарот, фаќање менување на трендови и предвидување bookmakers' и оператори на потребите.Не ја пропуштајте оваа можност да присуствуваат на водечките конференција во регионот која нуди можност за двете нови компании и ветерани, да научат за индустрија увид и усогласеност ажурирања, додека, исто така, учествува во неколку индустрија поврзани со разговорите со водечките групи кои се во првите редови на коцкање индустрија во чешката Република, Словачка, Полска, Австрија, Швајцарија и Германија.Можете да се Регистрирате тука или да ја Видите Агендата За Прага Игри на Самитот На годишниот самит нуди можност и за двете нови компании и ветерани, да научат за индустрија увид и усогласеност ажурирања, додека, исто така, учествува во неколку индустрија поврзани со разговорите со водечките групи кои се во првите редови на коцкање индустрија во чешката Република, Словачка, Полска, Австрија, Швајцарија, Германија, и Лихтенштајн.Панел дискусија води од водечките експерти на коцкање индустрија, ќе се пријде на сите регулаторни и усогласеност поврзани со аспекти на споменатите пазари и, исто така, ќе истакнам некои trending теми како што се односите помеѓу Регулаторите, Оператори – Партнери, MasterCard нови барања за Онлајн Трговци (CFD, FX, Игри, Крипто), разбирање millennials (со акцент на eSports, Секојдневно Фантазија Спорт на Виртуелен Спорт), аутсорсинг за игри компании, безбедност, АМЛ, KYC, ООП.Програмата, исто така, ќе се вклучат многу важно IMGL MasterClass дека ќе цел за споделување на најновите согледувања од страна на Меѓународната Мајстори на Игри Закон експерти за реклама забрана.Конференцијата е одржана на годишно ниво и тоа е "мора да присуствува на" собир за сите индустрија акционерите кои се во потрага по врвен квалитет на учење и вмрежување има онлајн и земјиште базирани на коцкање индустрија е во фокусот.Сите детали за настанот може да се најдат на официјалниот настан, веб-страница: www.praguegamingsummit.com За организаторот, Европската Игри Медиумите и Настани Европската Игри Медиумите и Настани е водечки медиуми и бутик настан организаторот компанија во Европа и произведува истакнати конференции во регионов, како што се: живеат настани/конференција поделба е задолжен за организирање на бутик стил извршен игри настани кои се фокусираат на донесувањето на внатрешни информации од врвот игри експерти во Европската Унија и пошироко.На кратко, тие ги покриваат повеќето делови на Европа со меѓународните настани на кои им служат на локалната и глобалната индустрија, се оптимизира вмрежување, можности и донесе најжешките теми во опсегот.Настанот дестинации во 2019 ќе вклучуваат понатамошно проширување на компанијата во нивната потрага да влезат во Западно-Европски регион и да донесе својата експертиза за да се произведе локални игри настани.За повеќе детали во врска со календарот, агенди и локации, посета на Телевизија Настани/Конференции дел на europeangaming.на еу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre премиерот социјална покер клуб raid.