кога ќе Osage казино се отвори

Имам многу убави Лондон спомени од текот на годините...посети на Биг Бен, црвениот телефон кабини точки по должината на главните улици, мојата прва средба со Калвин Ayre на Movida во '06, виси со Rodman на неговиот Pangaea VIP маса, добивање leid на Casinomeister е 50-bday партија, топли кади во соби, Златниот Девојки, од кои четири години на Лондон igaming конференции, губење на мојата камера и паричникот благодарение на Мајкл Caselli, и листата продолжува.Всушност, јас ќе бидам додавање дури и повеќе убави сеќавања на листата по присуствуваа и покривање EGR Живеат и EGR Награди како Ребека Liggero, главниот on-сајт на репортерот на CalvinAyre.com.Имаме две индустрија firsts доаѓа, моите пријатели.Да започнеме со конференцијата...yay уште една!EGR во Живо е сосема нов концепт на обезбедување на присутните со простор за состаноци, конференција сесии, работилници, настани за вмрежување и онлајн распоред за управување и барање за состанок систем и СЕТО тоа бесплатно!Дека е во право...вие не треба да трик на организаторите во верувајќи дека можеби се направи некои работи за оператор x, туку дека вие сте, всушност, филијалата премногу.Полесно.Вие знаете кои сте.Додека слободен влез е добро и добро, мислам дека распоред на систем за управување со едноставно е неверојатна - по регистрирање на интернет, можете да го користите системот да бара и да прифаќа состаноци, пријавете се за сесии и да управувате со вашиот целиот распоред онлајн.Брилијантен!Јас секогаш изгледа до f*&%#ck до мојот распоред во овие работи.Следниот, ние го EGR Награди, инаку позната како "iGaming Индустрија Оскари", која е очекуваниот настан на годината за операторите.Во понеделник вечер, ноември 30th, EGR ќе претстави нов формат и ново место за награди на Стариот Billingsgate - награди на прво, а потоа вечера, а потоа по страна.Повеќето возбудлива на сите, јас ќе се покрива оваа црна вратоврска настан Црвениот Тепих стил, интервјуирање номинирани за нивниот начин на местото и добитници на награди по тие ги добиваат.Ова е вашиот момент на слава луѓе!!Ве молиме придружете ми се на црвениот тепих, па јас може да ви помогне да му кажете на светот како прекрасен вашата компанија е (и колку прекрасен вие сте, се разбира).И тогаш можеме да го партија цела ноќ долго заедно, CalvinAyre.com стил.. кога ќе osage казино се отвори. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога ќе го онлајн покер започне во pa.