како да управуваат со Bankroll во покер

Земјиште казино работи сателити за покер најголемите живеат турнир На Езерото, Сан Диего-базирани Barona земјиште казино е примената на интернет акција на својата слободна-за-игра Онлајн Barona Poker.com веб-сајт за да се кандидира сателити кој награди, кои вклучуваат места за следната $10,000 купи-во Светската Серија на Покер главниот настан, кој оваа година има загарантирани награден фонд од $10 милиони (види го претходниот InfoPowa извештаи).Земете лист од интернет коцкање промотивни книга, земјата оператор нуди главниот настан места во Лас Вегас живеат турнир како награди во онлајн сателити како да управуваат со bankroll во покер. Barona е на третата годишна Главниот Настан Манија серија овозможува покер играчи од целиот Калифорнија да се игра онлајн за записи во покер светот повеќето престижниот настан.Главниот Настан Манија започна во 2012 година со само мал број на играчи, и стана успешен, така што операторот има повеќе од двојно се зголеми наградниот фонд за оваа година настанот.Тоа е серија на онлајн покер турнири кои почнува во недела, Март 2 и кулминира во финалето онлајн настан во сабота, 17 Мај epiphone казино. Играчи кои го прават тоа преку ќе се игра во Главниот Настан Манија Финалето за над $50,000 во влез награди, вклучувајќи ги и трите $10,000 Главниот Настан места.Сите конечна табела играчи ќе го победат во календарот или во Главниот Настан или еден од прелиминарните настани во светот е најпознат покер турнир, заедно со патувања и трошоци.Рик Salinas, генерален директор на Barona Одморалиште и Казино рече среда: "Barona Freeplay Онлајн Покер е доделена на нашите ракометари над $500,000 во награди, бидејќи ние започна freeplay сајт во текот на две години." Во сопственост на Barona Група на Capitan Гранде Бенд на Мисијата Индијанци, Barona Онлајн Poker.com е бесплатно онлајн покер веб-сајт што секој на законската возраст може да се приклучат.Покер сајт работи дневни и неделни турнири за награди, вклучувајќи викенд останува во Barona Одморалиште и Казино.Сајтот е управувана да се промовира земјата-врз основа на Јужна Калифорнија одморалиште, казината и покер соба.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година gibson es 330. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] epiphone казино инспириран од john lennon за продажба.